We wtorek 18 kwietnia Fundacja Ukryte Talenty wręczyła po raz 10 stypendia dla nowosolskich uczniów szkół podstawowych. Założona w 2012 roku przez Państwa Grzegorza i Annę Stulgis z firmy Alumetal Fundacja, realizuje między innymi projekt wspierający uzdolnionych uczniów. Przyznawane przez nią stypendia naukowe są formą pomocy finansowej dla młodych ludzi, mającej na celu wspieranie ich zainteresowań, realizowanie pasji oraz rozwijanie talentów. W tym roku z okazji jubileuszu wydarzenia, zostali również nagrodzeni nauczyciele z naszych szkół, którzy zostali wytypowani przez środowiska szkolne w swoich placówkach. To przede wszystkich nauczyciele którzy są wpierw pedagogami, wspierają uczniów i są dla nich oparciem.
Fundacja dba o młode pokolenia, starając się motywować młodych ludzi do podejmowania i kontynuowaniu wysiłków w realizowaniu swoich marzeń, by w przyszłości mogli zmieniać świat na lepsze.
Wśród nagrodzonych uczniów znajdują się takie osoby, które oprócz wszechstronnych zdolności i pasji do zdobywania wiedzy, wyróżniają się również osiągnięciami sportowymi, talentami muzycznymi i literackimi. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy im, aby rozwijali swoje talenty, tak aby w przyszłości mogły one procentować, z korzyścią nie tylko dla nich samych, ale również dla nas wszystkich.
Gratuluję naszym zdolnym uczniom, którzy otrzymali stypendium od Fundacji Ukryte Talenty – mówił podczas wydarzenia prezydent Milewski. Jest to z pewnością zasłużone wyróżnienie, które nie tylko docenia waszą ciężką pracę i talent, ale również motywuje do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze większych sukcesów w przyszłości – dodał. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu fundacji, ci utalentowani uczniowie będą mieli jeszcze więcej możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Miejcie odwagę sięgać po marzenia, życzę wam wytrwałości oraz systematyczności! – powiedział Prezes Stulgis.

W uroczystej gali, która odbyła się w Nowosolskim Domu Kultury, wzięli udział Grzegorz Stulgis – Przewodniczący Rady Nadzorczej Alumetal, Agnieszka Drzyżdżyk – prezes Zarządu Grupy Alumetal, prezydent Jacek Milewski, wiceprezydent Karina Jarosz, skarbnik miasta Arleta Korol, sekretarz miasta Alicja Choptowa – Rutkowska oraz naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz i zastępca naczelnika Jolanta Szatkowska. Prezydent Jacek Milewski uhonorował Grzegorza Stulgisa oraz Agnieszkę Drzyżdżyk pamiątkowymi sercami wypiekanym z gliny przez Nowosolski Dom Kultury z przesłaniem „Z Nową Solą w sercu”. To podziękowanie za wieloletnią współpracę oraz docenienie wkładu i zaangażowania firmy Alumetal w życie społeczne i edukacyjne mieszkańców Nowej Soli.
W tym roku stypendia od Fundacji Ukryte Talenty otrzymali:
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli Mariia-Elvira Urazaieva
Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi – Bartosz Juncewicz
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Juliana Tuwima – Marcel Gołemberski
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Nowej Soli im. Władysława Broniewskiego-Antoni Medejszo
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Soli – Jakub Olszewski
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka – Lena PRAŁAT
Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli – Wojciech Sokołowski
Nagrodzeni przez Fundację Ukryte Talenty nauczyciele:
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli – Przemysław Krężel
Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi – Małgorzata Staszak
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Juliana Tuwima – Marcin Bator
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Nowej Soli im. Władysława Broniewskiego – Przemysław Pulka
Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Soli – o. Mateusz Kaczorowski
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka – Artur Niemiec