Zakończył się projekt Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego “START” w Zielonej Górze oraz Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, którzy w 2021 roku powołali sekcję pływania dla dzieci z niepełnosprawnościami. W podsumowaniu sezonu uczestniczył prezydent Jacek Milewski. Zajęcia odbywały się na Pływalni Krytej Solan w ramach projektu „Bądź Aktywny! 2021” którego patronem jest Polski Komitet Paraolimpijski, a cały projekt realizowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rekrutacji uczestników projektu dokonano spośród dzieci niepełnosprawnych ze szkół podstawowych w Nowej Soli (10 osób) ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku.
ZSR ”Start” koordynował realizacją tego zadania, a trenerami prowadzącymi zajęcia byli Mirosław Rutkowski oraz Michał Półtorak. W podsumowaniu projektu uczestniczyła także wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Danuta Tarnawska, prezes zarządu Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze, naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz oraz radna Rady Miejskiej Anna Ast. W zajęciach uczestniczyło dwóch wolontariuszy którzy aktywnie wspomagali trenerów i dzieci, które mogą liczyć także na aktywny doping swoich rodziców.
Zajęcia wystartowały 1 czerwca ubiegłego roku. Odbywały się dwa razy w tygodniu z rozszerzeniem o sesje letnią i zimową, podczas których dzieci skorzystały z zajęć codziennie. Podczas 2,5-godzinnych zajęć dzieci uczestniczyły w grach i zabawach podczas których oswajały się z wodą. Uczyły się pływać na piersiach i grzbiecie, aby samodzielnie mogły bezpiecznie korzystać z basenu i wód otwartych. Zajęcia były dostosowane do możliwości uczestników.