Na zdjęciu od lewej dyrektor Dariusz Kiraga, wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska, dyrektor Bogdan Mikulski, naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz

W ramach programu „Zdalna Szkoła +” do nowosolskich szkół podstawowych trafiło kolejnych 15 laptopów.
W pierwszej, wiosennej edycji „Zdalna Szkoła” otrzymaliśmy już 46 laptopów.
Gmina Nowa Sól – Miasto realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska 2014-2020 ”Zdalna Szkoła +” – Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Oś I – Powszechny dostęp do szybkiego internetu
Działanie 1.1 – Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.
Celem projektu jest zwiększenie powszechnej dostępności do szybkiego Internetu poprzez zakup i użyczenie sprzętu komputerowego potrzebnego do realizacji zdalnej nauki.
Dofinansowanie projektu z UE: 94.950,00 zł
Projekt odpowiadał na potrzeby szkolnictwa związane z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obostrzeń spowodowanych zakażeniami koronawirusem. Zamkniecie placówek oświatowych na wiele tygodni, wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast kontynuować naukę w szkolnych ławach, w formie tradycyjnej, znowu powrócili do nauki przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich, w dalszym ciągu nie posiadało odpowiedniego sprzętu komputerowego lub pracowało na słabych łączach internetowych. Mimo tej niewątpliwie trudnej sytuacji, Rząd, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice robią wszystko, żeby zapewnić jak najlepsze warunki do nauki swoim podopiecznym.