Na zdjęciu prezydent Jacek Milewski skłądający wieniec przed pomnikiem Sybiraka w Nowej Soli. W tle przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko oraz wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

To także Światowy Dzień Sybiraka którym wspominamy losy tysięcy zesłanych na Syberię Polaków. Przed Pomnikiem Sybiraka w Nowej Soli spotkaliśmy się aby dać wyraz pamięci. O ludziach, ich tragediach ale również o wspólnocie, która nas łączy. Chwała Bohaterom!

W imieniu mieszkańców naszego miasta, kwiaty i znicz złożył prezydent miasta Jacek Milewski, wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko wraz radnymi. W tej podniosłej chwili uczestniczyli także Sybiracy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, uczniowie, harcerze.

Wszystkie miejskie uroczystości i plany muszą być dostosowane do sytuacji epidemicznej w Polsce, dlatego te 17 września miały ograniczony charakter.