Urząd Miejski w Nowej Soli we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli zaprasza mieszkańców miasta – rowerzystki i rowerzystów – do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej pn. „Bezpieczny Nowosolski Rowerzysta”, która odbędzie się 27 marca 2024 roku, w godzinach 12:00-17:00 w Centrum Aktywności Społecznej – ul. Kasprowicza 12.
Akcja „Bezpieczny Nowosolski Rowerzysta” jest kontynuacją działań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego rowerzystów, której jedną z poprzednich odsłon była październikowa akcja „Senior na drodze… do bezpieczeństwa”. Tym razem akcja kierowana jest do wszystkich rowerzystów – rodziców z dziećmi, młodzieży, dorosłych w każdym wieku, w tym również do seniorów.
W ramach organizowanej akcji rowerzyści będą mieli możliwość skorzystać z bezpłatnego – ogólnego przeglądu technicznego roweru, w ramach którego zapewniona zostanie konserwacja roweru tzn. serwisant oczyści i nasmaruje wymagające tego elementy roweru, napompuje opony i udzieli wskazówek na temat prawidłowego użytkowania pojazdu. Rowerzyści otrzymają także odblaski poprawiające widoczność po zmroku.
Dodatkowo na stanowisku Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odwiedzający będą mieli możliwość oznakowania roweru, co w przypadku kradzieży może ułatwić jego identyfikację
i odzyskanie.
Zakończenie akcji planowane jest na godzinę 17:00 dlatego osoby zainteresowane oznakowaniem roweru prosimy o przybycie najpóźniej do 16:30. W przypadku przybycia po 16:30 nie dajemy gwarancji, że wszyscy zainteresowani zostaną obsłużeni.
UWAGA! Przygotowując się do oznakowania roweru prosimy o przygotowanie numeru fabrycznego ramy roweru. Jest to niezbędne do sprawnej rejestracji pojazdu. Numer fabryczny ramy znajduje się najczęściej na spodzie ramy. W miarę Państwa możliwości prosimy o spisanie na kartce tego numeru
i przybycie na akcję razem z nim. Usprawni to proces znakowania i może wpłynąć na płynną rejestrację rowerów. Należy mieć także na uwadze, że w przypadku, gdy znakowany rower okaże się być przedmiotem skradzionym, to nawet nabyty w dobrej wierze przez dotychczasowego użytkownika będzie musiał zostać zabezpieczony przez Policję i zwrócony prawowitemu właścicielowi.
Serdecznie zapraszamy!