Miasto Nowa Sól będzie realizować współfinansowany przez samorząd województwa lubuskiego program szczepień przeciwko grypie. W czwartek 15 czerwca prezydent Jacek Milewski podpisał umowę z marszałek Elżbietą Anną Polak w zakresie dofinansowania szczepień przeciwko grypie dla osób w wieku 65 +. W 2022 roku z darmowych szczepień w grupie nowosolan 65+ skorzystało 384 nowosolan. Szczepienia przeciwko grypie mają szczególne znaczenie u osób starszych, ponieważ nie tylko chronią przed zachorowaniem, ale również przed ciężkim przebiegiem choroby.
Nowa Sól już trzeci rok z rzędu uczestniczy w programie szczepień dla seniorów dofinansowanym przez Urząd Marszałkowski. Szczepienia przeciwko grypie mogą przyczynić się do polepszenia stanu zdrowia osób w wieku 65+ i zmniejszenia ich zachorowalności.

O dotacje mogły ubiegać się lubuskie powiaty i gminy. Nabór wniosków trwał od 1 do 24 marca 2023 roku. Maksymalna wartość dotacji to 100 tys. zł (do 50 proc. wartości programu w gminie/powiecie).
Łączna wartość dotacji celowych przyznanych jednostkom samorządu terytorialnego wyniosła 267 825,00 zł. Dotacje trafiły do:

Czerwieńska,
Kożuchowa,
Nowej Soli – miasto,
Świdnicy,
Świebodzina,
Trzebiechowa,
gminy Żary,
miasta Żary,
Zielonej Góry
Wykorzystano informacje z www.lubuskie.pl