Na białym tle widnieje zdjęcie kobiety i mężczyzny, a także dłonie trzymające serce, symbol hasła: Pomaganie jest na fali.

II Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych odbędzie się w dniach 30 listopada – 4 grudnia. Zapraszamy!

Pomimo sytuacji związanej z COVID-em, działania skupione wokół spraw społecznych nie zwalniają tempa. W zeszłym roku z ogromnym sukcesem zainaugurowaliśmy I Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych pod hasłem „Pomaganie jest na fali”, które bardzo dobrze zostało przyjęte przez środowisko trzeciego sektora w naszym mieście. Kontynuując tę ideę, już na początku wakacji rozpoczęliśmy pracę nad tegoroczną edycją Forum. Mieliśmy wielką nadzieję, że uda nam się zrealizować tę inicjatywę w takiej samej formie, jak rok temu. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia postanowiliśmy jednak przenieść wydarzenie do sieci i tym samym zmienić formułę Forum na online. Przygotowaliśmy interesujące rozmowy i spotkania z praktykami oraz ekspertami od aktywności społecznej oraz wolontariatu. Zapraszamy także na szkolenie pn. Wolontariat ma sens. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Anna Dymna i Jerzy Górski!

Wszystkie wydarzenia /oprócz szkolenia/ będą dostępne na facebook’u na profilu Na społecznej fali Nowa Sól

Przedstawiamy program II Nowosolskiego Forum Organizacji Pozarządowych:

30.11, godz. 18.00 – Otwarcie II Nowosolskiego Forum Organizacji Pozarządowych – Centrum Aktywności Społecznej – plany miasta Nowa Sól na rozwój współpracy z NGO – rozmowa z Panią Prezydent Natalią Walewską-Wojciechowską i jej gośćmi o Centrum Aktywności Społecznej oraz planach miasta dotyczących rozwoju współpracy z NGO.

1.12, godz. 17.00-19.00 Szkolenie: Wolontariat ma sens! Prowadząca Katarzyna Michałek Stowarzyszenie Polites, Regionalne Centrum Wolontariatu

UWAGA! Na szkolenie obowiązują zapisy poprzez formularz: https://fcp.clickmeeting.com/886766696/register

2.12, godz. 18.00 – Rozmowa z Jerzym Górskim, rekordzistą w triathlonowych mistrzostwach świata, bohaterem filmu i książki pt. „Najlepszy”.

3.12, godz. 18.00 – Wolontariat: dobre praktyki lubuskich organizacji pozarządowych. Goście: Krystyna Adamenko – Fundacja Pięknolesie, Aneta Kamińska – Fundacja Pałac Bojadła, Łukasz Hendel – Stowarzyszenie P.A.R.K., Magdalena Zwolska – Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt. Rozmowa moderowana.

4.12, godz. 18.00 – Rozmowa z Anną Dymną. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która od lat wspiera osoby niepełnosprawne poprzez szereg działań koordynowanych i wspomaganych także przez sztab wolontariuszy.

A to wszystko dzięki owocnej współpracy z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum, która realizuje II Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych jako zadanie zlecone przez Gminę Nowa Sól – Miasto.