Rok 2024 przynosi ze sobą nową odsłonę miejskiego kalendarza w Nowej Soli, którą można śmiało nazwać wyjątkową. Tegoroczne wydanie zaskakuje nie tylko artystycznymi kompozycjami, ale także innowacyjnym spojrzeniem na promocję miasta. Za stworzenie niezwykłych fotografii odpowiedzialny jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II „Spożywczak” w Nowej Soli.
Uczniowie klas drugiej i trzeciej Technikum Fotografii i Multimediów, pod czujnym okiem Magdaleny Kubów i Agaty Kasprowicz, zostali autorami fotografii, które zdobią kalendarz na 2024 rok. To nie tylko nowa odsłona sztuki fotograficznej, ale również inicjatywa, która wprowadza świeże spojrzenie na promocję miasta.
Warto zauważyć, że kalendarz na 2024 rok jest pełen zaskakujących i inspirujących ujęć, ukazujących różnorodność sytuacji życiowych mieszkańców Nowej Soli w harmonijnym związku z lokalnymi gadżetami promocyjnymi.
Na fotografiach znalazły się materiały promocyjne Miasta Nowej Soli, dostępne w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Korzeniowskiego 2. Przedstawione torby, filiżanki, koszulki, magnesy czy poduszki, zyskują nowe życie, stając się integralną częścią codziennego życia mieszkańców.
Ciekawy pomysł uczniów polega na zestawieniu osób w ich naturalnym otoczeniu z produktami promocyjnymi miasta. Zobaczymy więc babcię Marysię robiącą na drutach obok nowosolskiej poduszki, a innym razem babcię Janinkę robiącą zakupy na miejscowym targowisku. Dzięki tej koncepcji nasze gadżety stają się nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Zdają się one być nie tylko ozdobą czy miłą pamiątką, lecz również użytecznymi przedmiotami na co dzień.
Przykłady przedstawienia materiałów promocyjnych w codziennych scenach życia są niezwykle różnorodne. Na jednym z ujęć dostrzegamy uśmiechniętą dziewczynę, delektującą się poranną kawą z miejskiej filiżanki. W tej prostocie sceny, miejski akcent nabiera zupełnie nowego wymiaru, wnosząc nutę lokalnej tożsamości do codziennego rytuału picia kawy.
Innym inspirującym przykładem są radosne, kolorowe dziewczyny pod parasolką. Na zdjęciu emanującym radością i wspólnotą podkreślamy, że gadżety miejskie mogą być źródłem pozytywnej energii i wspólnego przeżywania chwil z przyjaciółkami.
Mamy również dynamicznego skatera wykonującego skok na deskorolce, ubranego w miejską koszulkę i czapkę. Pokazujemy, że nowosolskie gadżety nie tylko wkomponowują się w miejski krajobraz, ale także wpisują się w styl życia i pasje mieszkańców.
Różnorodne sceny nie tylko uwydatniają piękno i użyteczność gadżetów promocyjnych, ale również podkreślają związek między mieszkańcami a ich miastem. Projekt kalendarza na 2024 rok jest zatem nie tylko estetyczną inicjatywą, ale także przemyślaną promocją lokalnej tożsamości i wartości, które sprawiają, że Nowa Sól jest wyjątkowym miejscem do życia.
Dziękujemy uczniom i nauczycielkom za ich zaangażowanie i świetne wykonanie fotografii, które wnoszą świeżość do tradycyjnego kalendarza miejskiego. Merytorycznie odpowiedzialny za projekt był Wydział Programowania i Promocji naszego Urzędu, który wspólnie z młodymi talentami stworzył coś wyjątkowego, co na pewno zyska uznanie Mieszkańców Nowej Soli.
Zachęcamy do kupienia kalendarza w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Korzeniowskiego 2 w promocyjnej cenie 20,08 zł – z 20% upustem do końca grudnia.