17 grudnia, od godziny 14:00 do 19.00, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Soli na wyjątkowe wydarzenie – Miejską Wigilię. Tym razem spotkamy się w zupełnie nowym miejscu, na placu przy wieży na terenie pofabrycznym Odry. To świąteczne spotkanie połączone zostanie z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który wniesie dodatkową magię w nasze świętowanie.

Decyzja o przeniesieniu Wigilii na nowy plac wynika z chęci stworzenia większej przestrzeni dla naszych mieszkańców w obliczu licznych atrakcji, jakie przygotowujemy na ten dzień.

Na ośmiu uroczo udekorowanych stoiskach będzie okazja do kupienia unikatowego rękodzieła artystycznego, które powstało dzięki twórczej pracy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz utalentowanych uczniów z Nitek i Spożywczaka. Dodatkowo, zachęcamy do kupienia lokalnych miodów, soków, suszonych owoców i wielu innych świątecznych przysmaków, które z pewnością umilą Państwu te wyjątkowe chwile.

Jak co roku, nie zabraknie tradycyjnych smaków. Radni serwować będą pyszne pierogi i rozgrzewający barszcz, który idealnie wpisuje się w klimat grudniowego popołudnia.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Malowanie bombek, wspólne tworzenie łańcucha świątecznego, który udekoruje miejską choinkę oraz dekorowanie pierników lukrem – to tylko niektóre z propozycji, które z pewnością dostarczą dzieciom radości i niezapomnianych chwil.

Dla dorosłych proponujemy udział w warsztatach robienia stroików bożonarodzeniowych, które poprowadzi nowosolskie Nadleśnictwo. To doskonała okazja, by wspólnie stworzyć piękne ozdoby świąteczne i zatopić się w atmosferze twórczego spotkania.

Nie zapomnieliśmy także o sztuce! Artyści z Nowosolskiego Domu Kultury przygotowali dla Was wyjątkowe występy, które dodadzą wydarzeniu artystycznego charakteru. Co więcej, to prawdziwa nowość – swoje umiejętności zaprezentują również utalentowani uczniowie z nowosolskich szkół podstawowych, dodając świątecznemu spotkaniu młodzieńczy i radosny akcent.

O godzinie 16:00 złożymy sobie życzenia świąteczne. Nie zabraknie również ducha betlejemskiego, gdyż harcerze z nowosolskiego hufca ZHP będą rozdawać symboliczne światełka betlejemskie, dodając blasku naszym świętom.

Miejska Wigilia w Nowej Soli to nie tylko okazja do świątecznych zakupów i pysznego jedzenia, ale przede wszystkim czas, który spędzimy razem, budując wspólnotę i ciesząc się atmosferą magii Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy serdecznie!

harmonogram wydarzenia:

Występy dzieci ze szkół:

godz. 14.00 – SP 1
godz. 14.20 – SP 2
godz. 14.40 – SP 3

godz. 15.00 – bajka „Elfy w tarapatach” / teatr Avatar

  • w godz. 16-19 na placu plenerowym: 4 animatorów i 4 szczudlarzy w pięknych świątecznych kostiumach

Występy dzieci ze szkół

godz. 15.40 – SP 5
godz. 16.00 – Betlejemskie Światło Pokoju, Życzenia (życzenia złożą władze miasta, radni oraz proboszczowie nowosolskich parafii)
godz. 16.20 – SP 6
godz. 16.40 – SP 8
godz. 17.00 – chór „Reaktywacja” ZSP nr 4 Spożywczak
godz. 17.20 – Biesiada Wigilijna / artyści scen poznańskich