Za nami pierwsze spotkanie konsultacyjno-informacyjne z młodzieżą z nowosolskich szkół ponadpodstawowych mające na celu rozpowszechnienie i promocję instytucji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Soli. Pierwszą szkołą, którą odwiedziliśmy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Nowej Soli. Liczna grupa uczniów z „Nitek” przyjęła nas w sali gimnastycznej szkoły z dużym entuzjazmem.

Na spotkaniu mającym na celu otworzenie się młodzieży na sprawy obywatelskie i społeczne rozmawialiśmy o tym czym jest Młodzieżowa Rada Miasta, jak MRM może funkcjonować w Nowej Soli, przedstawiliśmy uczniom najważniejsze informacje, zasady, terminy dotyczące wyborów do MRM. Na zakończenie spotkania przeprowadzony został quiz z nagrodami, w którym uczniowie z chęcią wzięli udział.

Nie obyło się bez małych wpadek, ale to wszystko przez trzech Karolów biorących udział w quizie 😊

Przed nami gorący okres i kolejne spotkania w szkołach. I tak już w poniedziałek – 12.12.2022 r. o MRM rozmawiać będziemy z drugą grupą uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Nowej Soli. Następnie w dniu 14.12.2022 r. zaplanowaliśmy spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli. W dniu 15.12.2022 r. przyjdzie kolej na Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Nowej Soli. Ostatnią szkołą, w której odbędzie się spotkanie dotyczące rozpowszechniania idei Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Soli będzie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ”Elektryk” w Nowej Soli – w tej szkole rozmowy z uczniami zaplanowano na 05.01.2023 r.

Spotkania konsultacyjno-informacyjne realizowane są w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty