We wtorek 12 września, Regionalna Gala XVIII Edycji Konkursu „Lodołamacze 2023” stała się areną uznania dla inicjatyw i organizacji, które wyznaczają trendy w dziedzinie społecznej odpowiedzialności. W tym ważnym wydarzeniu Nowa Sól znalazła się w gronie laureatów, a szczególnie hucznie świętowało Centrum Aktywności Społecznej.

CAS to nie tylko instytucja, ale serce naszej społeczności. W ramach Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pełni ono istotną rolę w kształtowaniu dogodnej przestrzeni dla rozwoju aktywności i integracji mieszkańców oraz nowosolskich organizacji pozarządowych. To miejsce, które wpisuje się w ideę społeczeństwa otwartego i inkluzywnego.

Niezwykła nagroda, jaką CAS zdobyło, to statuetka Lodołamacza oraz prestiżowe pierwsze miejsce w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”. To zaszczytne wyróżnienie jest rezultatem długoletnich wysiłków i zaangażowania CAS w dostosowywanie budynku i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wytworzyło to miejsce, w którym każdy czuje się mile widziany i uwzględniony.

Jednak to nie koniec sukcesów Nowej Soli na tej wyjątkowej gali. Również Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy „Interior” zyskało uznanie w kategorii „Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony Rozwój Biznesu”. To dowód na to, że rozwijanie się biznesowo może i powinno iść w parze z dbałością o społeczność lokalną.

Nie możemy zapomnieć o Fundacji „JuPi”, której siedziba znajduje się w CAS. Fundacja została wyróżniona w kategorii „Instytucja”, co świadczy o jej istotnej roli w życiu społeczności.

Dodatkowo, Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez nowosolskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż nie będę sam”, zdobyły uznanie w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa”. To dowód na to, że organizacje pozarządowe w Nowej Soli są niezwykle aktywne i odgrywają kluczową rolę w poprawianiu jakości życia mieszkańców.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy. To dowód na to, że Nowa Sól to miejsce, w którym społeczna odpowiedzialność i zaangażowanie są na wagę złota. Działania CAS, Fundacji „JuPi”, Regionalnego Centrum Technologii i Wiedzy „Interior” oraz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż nie będę sam” to inspiracja dla innych społeczności i organizacji, aby kontynuować pracę na rzecz lepszego, bardziej otwartego i przyjaznego społeczeństwa.
W wydarzeniu wzięła udział wiceprezydent m.in. Karina Jarosz, naczelnik wydziału Spraw Społecznych Jolanta Kabzińska, koordynator CAS Marcin Herma, (CAS), Łukasz Rut (Interior), Katarzyna Tudek (JUPI) Agata Mikołajczak (JUPI).