w dużym pomieszczeniu siedzą włodarze gmin oraz ich skarbnicy. trwa dyskusja, po prawej stronie widoczny prezydent Jacek Milewski

W środę 17 lutego prezydent Jacek Milewski oraz skarbnik miasta Izabela Piasta, wzięli udział w spotkaniu współwłaścicieli statków Laguna i Zefir. W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Kunt burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Mariusz Olejniczak burmistrz Słubic, Wojciech Sołtys burmistrz Sulechowa, Jacek Sauter burmistrz Bytomia Odrzańskiego oraz Marek Cebula burmistrz Krosna Odrzańskiego. Głównym tematem spotkania był wykup udziałów przez miasto Nowa Sól w statku Laguna. Prezydent Milewski zadeklarował swoją gotowość wykupu udziałów w statku oraz pozostawienie go na rzece. Nowa Sól ma 36,8% udziałów w Lagunie, Kostrzyn: 16,2%, Słubice: 15,7%, Sulechów: 16,3%, Bytom Odrzański: 4%, Krosno Odrzańskie: 11%.
Księgowa wartość Laguny to 2 mln 125 tysięcy złotych – Nowa Sól odkupi udziały gmin w statku. Włodarze porozumieli się w tej sprawie i niebawem umowa sprzedaży wg wartości księgowej zostanie podpisana przez wszystkie strony.
Pod adresem naszego miasta padło wiele ciepłych słów. Burmistrzowie podkreślali udział Nowej Soli w realizacji projektu statkowego, zaangażowanie oraz pracę, jaką nowosolscy urzędnicy wykonali w projekcie Odra dla Turystów. Cieszę się, że statek zostaje na Odrze wśród partnerów projektu i że trafi w dobre ręce – powiedział burmistrz Jacek Sauter. Burmistrz Cebula powiedział, że udział Nowej Soli w tym projekcie, a także zaszczepienie idei odrzańskiej, budowa małych przystani rzecznych w 10 gminach – jest nie do przeceniania.
Drugi ze statków – Zefir, zostanie wystawiony na sprzedaż. Realizacją sprzedaży zajmie się Krosno Odrzańskie, na co przystali wszyscy partnerzy projektu.