Władze Miasta, Powiatu Nowosolskiego, radni, młodzież, przedstawiciele zakładów pracy, stowarzyszeń, Nowosolanie – oddali hołd w Dniu Odzyskania przez Polskę Niepodległości – przed pomnikiem Walk o Polskę, 11 listopada złożono kwiaty i wieńce.

Prezydent Jacek Milewski odczytał okolicznościowe przemówienie:

Szanowni Państwo
Serdecznie witam Państwa w tym radosnym dla Naszego Kraju dniu – sto trzeciej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bardzo dziękuję za przybycie na miejską uroczystość.
Jedenastego listopada oddajemy hołd bohaterom Niepodległej Rzeczypospolitej, którzy przez dziesięciolecia walczyli o wolność Naszego Kraju. Również tym, którzy budowali fundamenty państwa suwerennego i solidarnego. Był to okres niezwykle trudny, jednak dzięki polskim patriotom świadomość narodowa nigdy nie zanikła. Przez lata zaborów i wojen, wiara w wolną Ojczyznę była wśród Polaków nadzwyczaj żywa. Brak własnego Państwa pobudzał do działania, a myśl niepodległościowa trwała w kolejnych pokoleniach pomimo tragicznych doświadczeń
Z dumą i szacunkiem możemy spoglądać na karty naszej historii. Święto Niepodległości łączy powagę tej historii z wielką radością przeżywania wolności. Ogromną wartością we współczesnej Polsce jest szacunek do Państwa, symboli narodowych oraz patriotyzm. To trzeba pielęgnować każdego dnia. Patriotyzm jest nam potrzebny po to, aby rozwijać nasz kraj i uczciwie pracować w imię jego interesów. Nie musimy zawsze się zgadzać, możemy i powinniśmy się różnić, ponieważ takie są zasady demokracji, jednak bezwzględnie powinniśmy się szanować.
Pielęgnujmy więc te wartości, które stanowią naszą siłę i pozwalają przetrwać trudne chwile. Niech 11 listopada będzie świętem radosnym, w którym możemy razem manifestować swoją wolność i przywiązanie do niepodległości. Doceniajmy to co mamy, szanując demokratyczne i suwerenne Państwo Polskie. Naszą wspólną Ojczyznę.