uwaga

Nowosolanie skrzyknęli się przez internet i powołali grupę inicjatywną, która namawia do lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Przedsiębiorcy chcą promować nawzajem swoje produkty i usługi. W wyniku przeprowadzonej ankiety internetowej wybrali wspólne hasło promujące inicjatywę: #nowasoldajerade. Lokalni przedsiębiorcy bronią się w ten sposób przed skutkami gospodarczymi koronawirusa.

Nowosolanie postanowili nie stać biernie i przyglądać się szalejącej pandemii. Jest ona groźna przede wszystkim dla życia i zdrowia ludzi, ale również przyczynia się do zamykania lokalnych biznesów, zwłaszcza tych związanych z obsługą mieszkańców: gastronomia, turystyka, drobne usługi czy branża eventowa. Te małe firmy są często źródłem dochodu dla całych rodzin. Dlatego przedsiębiorcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nie poddawać się, pomimo, że został w kraju wprowadzony właśnie kolejny lockdown.

Przedsiębiorcy ustalili, że będą promować nawzajem swoje produkty i usługi. Będą swoją ofertę łączyć z ofertą innych firm, po to, aby promować lokalny patriotyzm. Do tego samego chcą namawiać mieszkańców. Jeśli mieszkaniec może kupić produkt lub usługę tu na miejscu, jest do tego namawiany. To dzięki temu, mogą zostać utrzymane tu miejsca pracy, które z kolei pozwolą zarabiać mieszkańcom. Bardzo prosty mechanizm, który w czasach pandemii i ograniczeń w podróżowaniu szczególnie zyskuje na sile.

Przedsiębiorcy z pomocą Parku Technologicznego Interior przeprowadzili w internecie ankietę, pytając co mieszkańcy myślą o tej akcji i jakie mają o niej zdanie. Wpłynęły tylko przychylne opinie, a internauci w przeszło połowie wskazań, jako hasło promujące lokalny patriotyzm wybrali #nowasoldajerade. Jest to hasło, którym przedsiębiorcy podpisują swoją ofertę, jest swojego rodzaju znakiem rozpoznawalnym „Made in Nowa Sól”. Przedsiębiorcy już stosują ten znak. Do tego samego zachęcają mieszkańców, jeśli skorzystali z usług lokalnego biznesu i są zadowoleni, niech to opiszą na swoich kontach społecznościowych, sygnując tym hasłem. Dzięki temu powstanie baza lokalnych usług i produktów, i będzie można pomóc lokalnym firmom utrzymać źródło dochodu dla nich i ich pracowników w tych trudnych czasach.