Dwie panie stoją pod wiata w ogrodzie i wymieniają się roślinami

Pierwszy Nowosolski Dzień Sąsiada odbył się w ogrodzie CAS – Centrum Aktywności Społecznej Nowa Sól, dopisała pogoda i sąsiedzi, którzy przybyli z różnych osiedli, aby razem świętować. Jak zwykle nie zawiedli swoją aktywnością i zapełnili tablicę na przepisy kulinarne. Przynieśli rośliny na sąsiedzką wymianę, dzięki czemu zasadzą w swoich ogrodach szczepki i cebulki od swoich sąsiadów.

Odbyły się też wyścigi sąsiedzkie w dwóch kategoriach : dorośli i dzieci. Łatwo nie było – wyścigi z jajkiem na łyżce, skoki w workach i dmuchanie balona na czas. Wszystkie drużyny dały z siebie wszystko i otrzymały nagrody, które wręczyły władze miasta.

Powstało wiele herbów ulic i osiedli, które namalowały dzieci, a także dorośli.

Odbyły się również konsultacje na temat tego, co w CAS powinno się dziać i w jaki sposób powinno to być organizowane. Konsultacje przeprowadzili członkowie grupy ds. partycypacji w projekcie Nowa Sól na społecznej fali.

Wymarzone osiedla z kartonu, budowle i barwy, zajęły sporą część przybyłych na piknik.

Niezastąpiony Klaun Wesołek bawił dzieci i dostarczał radości razem z animatorką Pauliną, które robi najpiękniejszych balony na świecie! Była też nauka chodzenia na szczudłach, przeciąganie liny z hulahopem, ogromne bańki, klocki, sztuczki i wyścigi.

A na koniec koncert Stretto – kwartet smyczkowy , który przypomniał najpiękniejsze melodie filmowe i utwory rozrywkowe.

Dziękujemy naszym wolontariuszom – paniom Małgosi i Grażynce, a także Hani i Oskarowi i naszemu praktykantowi Patrykowi – za to, że pomogli nam przygotować imprezę i czuwali na poszczególnych stanowiskach.

To był bardzo udany piknik!

Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej i razem będziemy świętować sąsiedzkość.

Fot. Karol Kolba – Fotoreporter

Konsultacje zostały zorganizowane w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” realizowanego przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty