5 lutego, w Zielonej Górze odbyły się 10 Lubuskie Targi Ślubne. Podczas tej edycji, wśród wystawców znalazł się nowosolski urząd stanu cywilnego.
To chyba pierwszy raz w Polsce kiedy urząd stanu cywilnego ma swoje stoisko na targach ślubnych – opowiada z uśmiechem Sławomir Wojciechowski kierownik nowosolskiego usc .
Zostaliśmy zaproszenia przez organizatorów i z przyjemnością wzięliśmy udział w tym wydarzeniu. Z początku odwiedzający targi byli zdziwieni obecnością urzędu stanu cywilnego. Jednak nasza wizyta okazała się przydatna. Wiele osób dopytywało nas o wymagania prawne i proceduralne dotyczące zawarcia małżeństwa. Nie brakowało także pytań o sprawy organizacyjne, kiedy rezerwować termin ślubu w usc, czy można mieć swoją oprawę muzyczną lub dodatkowe dekoracje w sali ślubów – wyjaśnia Arletta Masłowska zastępca Kierownika USC w Nowej Soli.
Swoim udziałem staraliśmy się także promować zawieranie małżeństw poza lokalem usc. W Nowej Soli i okolicy jest bardzo wiele atrakcyjnych miejsc, które idealnie się nadają na taką uroczystość, a przy tym podkreślą wyjątkowość chwili. Odbyliśmy także liczne rozmowy z przedstawicielami firm weddingowych, którzy dopytywali o realizację ich zadań (wykonywanie zdjęć, ustawianie dekoracji, itp.) na uroczystości zawarcia małżeństwa. Impreza była również i dla nas bardzo ciekawa bowiem mogliśmy poznać jak przemysł weddingowy się rozwija i przygotowuje coraz to nowe atrakcje ślubne. Z pewnością będziemy chcieli w przyszłości kontynuować współprace i systematycznie pojawiać się na takich wydarzeniach. To także świetna możliwość promocji miasta i okolic – dodaje Wojciechowski.