Po długich zabiegach rusza połączenie z zielonogórskiego portu lotniczego do Lwowa. Właśnie Lwów był najczęściej wskazywany przez Lubuszan, jako kierunek lotów z Zielonej Góry Babimostu.
Oprócz pracodawców zabiegających o pracowników z Ukrainy i obywateli tego kraju chęć korzystania z tej destynacji zgłaszali m.in. mieszkańcy naszego regionu mający kresowe korzenie. – Ma to duże znaczenie nie tylko dla naszej turystyki, ale i gospodarki – mówi lubuska marszałek Elżbieta Anna Polak. – Doskwiera nam brak rąk do pracy, a dobre skomunikowanie to przecież sposób na przyciągnięcie pracowników zza wschodniej granicy.

Jak dowiadujemy się z systemu rezerwacyjnego LOT-u, rejsy z lotniska w Babimoście do Lwowa planowane są od 23 grudnia i będą realizowane raz w tygodniu. Lot oznaczony numerem LO 733 będzie startował w czwartki o 21:40, aby dotrzeć do celu 20 minut po północy następnego dnia. Powrotny rejs LO 734 zaplanowano w piątki na 7:40 z lądowaniem w Zielonej Górze o 8:10.

– Zabiegamy o kolejne stałe połączenia, przekonaliśmy się również, że możemy realizować loty czarterowe – dodał członek zarządu Marcin Jabłoński. – We wrześniu zanotowaliśmy rekordową liczbę pasażerów. Już dzisiaj również podejmujemy starania, aby jeszcze powiększyć możliwości lotniska w Babimoście. Unowocześnimy je niedługo, aby zwiększyć komfort podróżnych.

Nowa linia będzie obsługiwana samolotami bombardier dash Q400. Przelot do Lwowa potrwa ok. 1,5 h, a ceny biletów dostępnych już w systemie linii zaczynają się od 199 zł w dwie strony. W ramach nowego połączenia, przynajmniej na razie, będą oferowane miejsca wyłącznie w klasie ekonomicznej.