Jak znaleźć klienta we Francji?

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zaprasza na spotkanie dotyczące współpracy gospodarczej z Francuzami – Ten kraj do drugi największy inwestor w Polsce i trzeci odbiorca polskiego eksportu – mówi Łukasz Rut, zastępca dyrektora OPZL. – Chętnie kupujemy u nich maszyny, samochody, środki chemiczne, a sami wysyłamy nad Loarę produkty spożywcze, sprzęt elektryczny oraz samochody – dodaje. – Rynek jest nam bliski, a wcale nie taki oczywisty. Nie bez znaczenia jest też organizacja przez ten kraj w przyszłym roku letniej olimpiady sportowej. To świetna okazja na zaistnienie na tamtejszym rynku ze swoimi produktami i usługami. Porozmawiamy jak to zrobić – tłumaczy.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia na terenie wieży w zrewitalizowanej części dawnej Fabryki Nici Odra w Nowej Soli. Spotkanie poprowadzi ekspert i praktyk, Mateusz Mazur z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. To absolwent lingwistyki stosowanej i dyplomacji ekonomicznej, który pracował wcześniej w dziale handlu Ambasady Francuskiej. Dodatkowym tematem będą unijne dofinansowania, jakie wkrótce będą przekazywane dla lubuskich firm.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres p.izydorek@opzl.pl. Więcej informacji na stronie www.opzl.pl