plakat orszak trzech króli

6 stycznia 2023 roku już po raz ósmy ulicami Nowej Soli wyruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI.
Orszak wyruszy o godz. 12.00 sprzed kościoła św. Antoniego (Bracia Kapucyni) w kierunku ul. Parkowej, ul. 1 Maja, na plac przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika. Czas przemarszu ok. 2 godziny (zbiórka o godz. 11.30 plac przy kościele pw. św. Antoniego).
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Soli oraz gości do współtworzenia Orszaku. Hasło tegorocznego brzmi „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.
Taki Orszak to doskonała okazja, aby wspólnie wyruszyć całymi rodzinami z kolędą na ustach i pomaszerować ku Betlejem wspominając wędrówkę Trzech Mędrców szukających sensu, prawdy i Króla Życia.
To też dobra okazja do budowania wspólnoty i jedności, pomysł na rodzinne świętowanie, a przy okazji zacieśnianie więzi mieszkańców naszego miasta.
Zachęcamy do przygotowania zielonych, niebieskich lub czerwonych strojów, koron, aby w barwnym korowodzie śpiewając kolędy iść i pokłonić się Dzieciątku w Betlejem na placu przy kościele pw. św. Józefa.
W programie, na trasie Orszaku, dzieci i młodzież przedstawią scenki jasełkowe, a na zakończenie mały poczęstunek i wspólne kolędowanie.
Współorganizatorzy Orszaku: Urząd Miejski w Nowej Soli, Nowosolski Dom Kultury, Parafia pw. św Antoniego, parafia pw. św Józefa Rzemieślnika, parafia pw. św. Michała Archanioła, parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Zapraszają serdecznie: Prezydent Miasta Nowa Sól oraz proboszczowie nowosolskich Parafii.