Wiceprezydent ds społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz prezydent Jacek Milewski ogłosili w poniedziałek 9 maja, że zgodnie z umową jaką między sobą zawarli przed dwoma laty, kończy się misja wiceprezydent Wojciechowskiej na tym stanowisku.

Wspólnie z Panią Wiceprezydent Natalią Walewską – Wojciechowską ogłosiliśmy dzisiaj publicznie o naszej umowie sprzed dwóch lat i jej dzisiejszych konsekwencjach. Mój najbliższy współpracownik po wypełnieniu swojej misji, na którą się umówiliśmy: zbudowaniu solidnego fundamentu pod rejs naszego miasta na społecznej fali, rozpoczęciu działalności Centrum Aktywności Społecznej i przygotowaniu następcy (obecna pani naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Karina Jarosz) z dniem 6 czerwca bieżącego roku przestanie pełnić funkcję Wiceprezydenta. Pani Prezydent, a w zasadzie tak po ludzku Natalio bardzo, bardzo dziękuję za te nasze wspólne i bardzo owocne 878 dni Współpracy przez duże „W”. Nauczyłaś mnie bardzo wiele w sferze społecznej, przede wszystkim jeszcze lepiej słuchać ludzi. Dziękuję Ci za to, że byłaś. Wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć. Nie tylko dzisiaj, ale na pewno także w przyszłości. Z całą pewnością do zobaczenia” powiedział prezydent Milewski.

Dziękuję prezydentowi za ponad dwuletnią współpracę i powierzenie mi ambitnego zadnia, jakim był rozwój sfery społecznej w mieście. Ogromnie doceniam daną mi możliwość działania na tak wyjątkowym polu i w służbie mieszkańcom. Z dużą swobodą i przestrzenią do działania. Zbudowaliśmy wspólnie zespoły profesjonalnych urzędników. Możecie być państwo pewni, że przy tak wysokim zaangażowaniu naszych współpracowników, ich twórczym podejściu do pracy, podjęte działania będą kontynuowane i rozwijane. Cieszę się, że te inicjatywy mają wsparcie wśród radnych, a przede wszystkim w lokalnym środowisku nowosolskich organizacji pozarządowych, społeczników i partnerów naszej misji „Na społecznej fali” – powiedziała wiceprezydent i dodała, że w maju spotkamy się jeszcze na Pikniku Zdrowia (dokładnie 21 maja), na który bardzo serdecznie już państwa zapraszam, oraz podczas Święta Solan w pierwszych dniach czerwca.

Wiceprezydent Wojciechowska funkcję będzie pełnić do 6 czerwca, a od 7 czerwca na tym stanowisku zastąpi ją obecna naczelnik wydziału spraw społecznych Karina Jarosz.