wizualizacja muralu na terenie pofabrycznym

Na terenie dawnej fabryki nici Odra powstanie mural. Jego projekt pn. Reaktywacja w Nowej Soli, zakłada stworzenie po obu stronach ekranu dwóch współgrających ze sobą grafik. Na rysunku pojawia się wariacja na temat wielkich przemysłowych machin, gdzie w plątaninie blachy, przewodów i nici ukryte są obiekty i nawiązania do historycznej fabryki Odra i do Nowej Soli.
Pojawiają się odniesienia do okresu powstania fabryki oraz do czasów teraźniejszych. Na lewej maszynie znajdziemy na przykład: tryby, tabliczkę z wyrytą datą, szpule nici czy oryginalny dawny napis w j. niemieckim. Po prawej stronie pojawiają się elementy nowych technologii: monitory, kamery, anteny sieci wifi czy czujniki ruchu.
Wiekowa maszyneria symbolicznie przekazuje do maszyny współczesnej nić ze swoich szpulek, która jest nawijana w jej wnętrzu na wielką szpulę. Nić przepleciona pod wyznaczonym ekranem, układa się w napis Nowa Sól – tworząc nowe symboliczne miejsce dla miasta, miejsce pamiątkowych zdjęć i pocztówek. Proponowana monochromatyczna kolorystyka muralu zapewni spójność z restaurowanym obiektem oraz podniesie jego walory, a jednocześnie nie będzie przytłaczała przestrzeni i odwracała uwagi od ekranu podczas projekcji filmowej. Projekt ma prezentować w miarę możliwości ostateczny sposób rysunku, pomysł i kompozycję, jednak rysunek na ścianie wyjdzie dokładniej i z większą ilością drobnych szczegółów.