We wtorek 30 sierpnia kolejny raz będzie można skorzystać ze znakowania rowerów – zapraszamy w godzinach 16.00 – 18.00 na przystanek rowerowy przy ulicy Chałubińskiego (okolice szpitala).
Znakowanie jest bezpłatne. Osoba chętna do znakowania roweru, musi mieć ze sobą dowód tożsamości (lub legitymację szkolną). Jeśli masz dowód zakupu roweru – zabierz go ze sobą – nie jest to jednak wymóg obowiązkowy.
Akcja znakowania rowerów, którą przeprowadza nowosolska Policja wraz z Urzędem Miejskim w Nowej Soli, będzie poprzedzona rozmowami na temat kształtowania zachowań i nawyków rowerzystów oraz innych uczestników ruchu drogowego, które są kluczem do bezpiecznych i kulturalnych podróży w naszym mieście. To spotkanie rozpocznie się o 15.00.
Wezmą w nim udział policjanci, strażnicy miejscy, nauczyciele i my urzędnicy. Akcja połączona będzie z konkursami w ramach promocji akcji : kulturalny i bezpieczny rowerzysta w Nowej Soli.
Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież dla których rower jest popularnym w mieście środkiem transportu do szkoły.
30 sierpnia 2022, przystanek rowerowy przy ul. Chałubińskiego
15.00-16.00 – rozmowy na temat kształtowania zachowań i nawyków rowerzystów oraz innych uczestników ruchu drogowego
16.00-18.00 – znakowanie rowerów