Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, które są dedykowane dla rodziców dzieci w każdym wieku. Na każdy warsztat należy zapisać się osobno, co oznacza, że nie trzeba brać udziału we wszystkich warsztatach a jedynie w wybranych. Warsztaty prowadzone są w CAS – Centrum Aktywności Społecznej Nowa Sól
7 sierpnia 2023r. w godzinach 16.00 – 19.00
Temat warsztatu: „PIĘKNY UMYSŁ DZIECKA – INDYWIDUALNE WZORCE MYŚLENIA”
Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę korzystać ze swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzi sobie w życiu. Dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru przez psycho i socjoterapeutę. Inspirują do nowych rozwiązań i mogą przynieść zaskakujące rezultaty.
Psychologowie wyróżnili sześć sposobów funkcjonowania umysłu (tzw. Wzorców Myślenia). Teoria wzorców daje odpowiedź, dlaczego jedne dzieci czytają bardzo sprawnie a inne mają z tym problemy, dlaczego jedne zapamiętują wszystko z lekcji a inne, nie mają pojęcia o tym, co było powiedziane w szkole. Podczas spotkania odkryją Państwo, jakim Wzorcem Myślenia posługuje się wasze Dziecko. Omówimy jakie potencjały ma każdy wzorzec. Odnajdziemy klucz do lepszej komunikacji z dzieckiem oraz do rozumienia własnych i dziecięcych potrzeb. Odkryjemy sposób docierania i wzmacniania tego, co w dziecku działa na „plus”. Dotrzemy do skutecznych i prostych sposobów aktywizacji i wsparcia naturalnego potencjału każdego z sześciu wzorców.
Prowadzący: Paweł Hoffman
psychoterapeuta i trener. W roli szkoleniowca pracuje od 2000 roku. Prowadzi seminaria i warsztaty rozwijające obszary intelektualne, interpersonalne i szerokie aspekty głębokiego rozwoju osobistego. Od roku 2009 prowadzi praktykę psychoterapeutyczną. Porusza się w szerokiej gamie nurtów terapeutyczno-rozwojowych. Tworzy autorskie programy i modele rozwojowe, które zapewniają większy komfort życia we wszystkich jego obszarach. Współtwórca programów rozwojowych Akademii Nauki
24 sierpnia 2023r. w godzinach 16.00 – 19.00
Temat warsztatu: „ BEZ KORZENI NIE MA SKRZYDEŁ”
Spotkanie poświęcimy bardzo ważnej kwestii, jaką jest dziecięce poczucie własnej wartości oraz czym się to różni od postawy pewności siebie. Dzieci, których rodzice potrafią odkrywać przed nimi ich bogactwo zasobów wewnętrznych w domu, w szkole oraz w szerokim otoczeniu, budują dużo bardziej zdrowe relacje i realizują siebie z większym odprężeniem i wiarą w siebie. To nasze wewnętrzne zasoby sprawiają, że mamy w życiu pasję, inspirację… Im bardziej jesteśmy zanurzeni w swoim „wewnętrznym skarbcu”, tym lepiej jesteśmy odbierani przez otoczenie.
Podczas tych warsztatów nauczymy się docierać do mocnych stron dziecka. Poznamy różnicę między tzw. pozytywnym myśleniem a rzeczywistym docieraniem do zasobów. Psychologowie twierdzą, że docieranie do zasobów wewnętrznych dziecka jest jedynym na dzień dzisiejszy sposobem przeciwdziałania uzależnieniom. Chroni to również dziecko przed wchodzeniem w niszczące dla niego role w obszarach szkolnych i relacyjnych. Rodzice, którzy brali udział w tych warsztatach często stwierdzali, że nauczyli się patrzeć na dziecko przez pryzmat jego wewnętrznej siły.
Prowadzący: Paweł Hoffman (patrz wyżej).
30 sierpnia 2023 r. w godz. 16.00 – 19.00
Temat warsztatu: „JESTEM OK – TAKI, JAKI JESTEM CZYLI JAK POMÓC DZIECKU W ROZWIJANIU ZDROWEGO POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI.”
Inspirujący warsztat dotyczący obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka jakim jest poczucie własnej wartości. Spotkanie jest dla rodziców, którzy chcą:
dostrzec dziecko takim, jakie ono jest,
poprawić z nim relacje,
usłyszeć je …i
towarzyszy jemu w rozwoju.
Podczas warsztatów uczestnik dowie się:
czy można wspierać w dzieciach ich poczucie własnej wartości, pomimo że nasze własne zostało mocno nadszarpnięte w toku socjalizacji,
jak odróżnić poczucie własnej wartości od pewności siebie,
jak formułować komunikaty dostarczające dziecku bezcennych informacji na temat samego siebie,
co w codziennym życiu może pomóc nam w dbaniu o siebie w omawianym obszarze.
Zagadnienie poczucia własnej wartości spostrzegamy jako kluczowe w rozwoju dziecka, gdyż jest ono w pewnym sensie szczepionką chroniącą dziecko przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska — zarówno ludzi (presji rówieśniczej, nękania, krzywdzących dorosłych) jak i zdarzeń (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, choroba, emigracja itd.).
Prowadząca: Elżbieta Magiełda
Certyfikowana Trenerka Familylab Polska, Absolwentka Akademii Komunikacji Tomasza Zielińskiego, Trenerka Mentalna dzieci, młodzieży i juniorów, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, ukończyła Akademię Równości i Różnorodności – cykl szkoleń dla edukacji formalnej i nieformalnej. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji w obszarze edukacji i rozwoju osobistego, edukacyjna marzyciElka ze szczerą wiarą w ogromną potrzebę tworzenia życzliwej edukacji. Prywatnie żona i mama. Wspiera rodziców w budowaniu/rozwijaniu relacji z dziećmi, pomaga usłyszeć to czego wcześniej słyszeć nie umiałaś/eś. Tłumaczy dziecko, dorosłym. Walczy o głos dzieci w szkole. Dla dzieci próbuje zmienić system edukacji.
Zapisy pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/1PQ-nMePD4IX14rE88IuJPKXG5xM84zglFYgY1nQWDRo/viewform?fbclid=IwAR04B8qCE-lKLfe876PsuBud1YVEag0UUO30W8EFRhfXlx3H43J4EL6eyg8&edit_requested=true
Liczba miejsc ograniczona. Formularz należy przesłać najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem warsztatu. Organizator zastrzega sobie zamknąć listę uczestników wcześniej, jeżeli zostanie ona zapełniona zgłoszeniami.
Każda osoba, która zgłosi swój udział w szkoleniu dostanie automatyczne potwierdzenie wysłania formularza, jednak nie jest to gwarancją zakwalifikowania na szkolenie. Organizator poinformuje mailowo osoby zakwalifikowane na warsztaty.
Udział w warsztatach jest bezpłatny i całkowicie finansowany z budżetu Gminy Nowa Sól – Miasto ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok.”