Zapraszamy wszystkie osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Wsparcie emocjonalne dziecka – praca z kartami rozwojowymi”. Szkolenie adresowane jest do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą na terenie miasta Nowa Sól, a jego celem jest zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu pracy z dziećmi i pomoc uczniom w trudnych sytuacjach.

Szkolenie odbędzie się 29 października w godzinach 13.00-19.00, w Nowosolskim Domu Kultury.

To szkolenie jest ogromnym worem pomysłów i inspiracji, jak wykorzystać karty: obrazkowe lub zdjęcia w swojej pracy. Podczas 6 godzinnego spotkania dowiecie się: dlaczego obraz i metafora są tak wszechstronnym narzędziem, poznacie zasady wykorzystania kart w pracy 1:1 i z grupą dzieci i młodzieży, będziemy wspólnie szukać praktycznych sposobów wykorzystania kart jako narzędzia pomagającego wspierać dzieci i młodzież zarówno w budowaniu i rozwijaniu kompetencji emocjonalnych, jak również dającego wsparcie w momentach kryzysu, krótko opowiem o pomysłach na wykorzystanie kart: na lekcjach przedmiotowych, poćwiczymy, jak używać kart w pracy wychowawczej, a także w gabinecie psychologa i pedagoga i terapeuty nauczycie się, jak tworzyć własne ćwiczenia.
Podczas spotkania prowadząca pokaże Państwu, jak pracować na przeróżnych kartach, choć głównie będą towarzyszyć nam karty KTO TAM?. Opowie, również, jak w prosty i szybki sposób stworzyć własne narzędzie. A wszystko to podczas 6 godzin bardzo intensywnego i angażującego spotkania, w którym teoria będzie przeplatana realnymi ćwiczeniami i pomysłami.
Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/…/1tSsBTbo2vOlaQxPCc0X7O9R…/edit
do dnia 27 października 2021r.
Szkolenie jest bezpłatne i całkowicie finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021r.

Liczba osób ograniczona – 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.