Maj zbliża się wielkimi krokami, a my już nie możemy się doczekać wszystkich fantastycznych wydarzeń, które dla Was przygotowaliśmy w ramach „Tygodnia Bibliotek” w Nowej Soli.
„Tydzień Bibliotek” to ogólnopolskie, niekwestionowane święto bibliotek i bibliotekarzy, któremu w tym roku przyświeca hasło: ,,Biblioteka – miejsce na czasie!”! Od 8 do 15 maja na mieszkańców naszego miasta czekać będzie mnóstwo atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie:
9 maja (czwartek), godz. 9.00 w Biblusiu – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci ,,Świerszczyk”.
9 maja (czwartek), godz. 17.30 w Galerii pod Tekstem – spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który opowie o swojej najnowszej powieści „Dawno temu w Warszawie”. Wydana w 2016 r. książka „Ślepnąc od świateł” podbiła serca czytelników, sprzedając się w Polsce w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Nowa powieść kontynuuje losy znanych postaci, przenosząc nas do Warszawy w samym środku pandemii, gdzie obostrzenie goni obostrzenie i gdzie emocje sięgają zenitu.
10 maja (piątek), godz. 17.30 w Galerii pod Tekstem – otwarcie wystawy obrazów olejnych artystki z Nowej Soli Danuty Watras-Kocur pt. ,,Mój świat na płótnie”.
13 maja (poniedziałek), godz. 17.30 w Ogrodzie Sztuk – spektakl teatru Terminus A Quo pt. ,,Wniebowzięcie”, a potem koncert piosenki poetyckiej – teksty Edwarda Stachury i …. (to będzie niespodzianka!).
15 maja (środa), godz. 16.00 w Galerii pod Tekstem – otwarcie wystawy rysunków, komiksów i zdjęć wykonanych przez uczniów szkół podstawowych podczas konkursu ,,Biblioteka – miejsce na czasie!”.