30 stycznia wejdzie w życie tymczasowa organizacja ruchu, związana z remontem ulicy Zjednoczenia. Warto zwrócić uwagę, że pierwszy etap inwestycji wprowadzi także zmianę organizacji ruchu na ulicy Gimnazjalnej.
Co się zmieni na ulicy Gimnazjalnej?
W związku z remontem ulicy Zjednoczenia, na całej długości ulicy Gimnazjalnej, zostanie wprowadzony odwrotny kierunek jazdy. Dla przykładu, jeśli chcemy dojechać do Szkoły Podstawowej nr 2 lub Liceum Ogólnokształcącego, trzeba będzie wjechać na ulicę Gimnazjalną od strony ulicy Towarowej. Wjazd na Gimnazjalną będzie możliwy jedynie z ulic Towarowej, a z Bankowej pojedziemy na Gimnazjalną jedynie skręcając w lewo (w kierunku ulicy Muzealnej).
Pierwszy etap remontu ul. Zjednoczenia
Początkowy etap prac remontowych na ulicy Zjednoczenia wprowadzi pewne zmiany, które będą miały wpływ na przejazd przez tę ulicę. Choć ruch będzie nieznacznie utrudniony, pozostanie możliwy dla kierowców. Zmiany w organizacji ruchu są koniecznością w celu zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego przebiegu prac remontowych. O dalszych etapach prac oraz organizacji ruchu, będziemy informować na bieżąco.