W dniu 26 lipca br. w Centrum Aktywności Społecznej odbyły się warsztaty z zakresu dziennikarstwa. Grupa młodzieży z nowosolskich szkół poznała tajniki dziennikarstwa pod okiem doświadczonej dziennikarki – Agaty Karchut od 15 lat związanej z lokalnymi mediami, prowadzącej poranki radiowe i programy o tematyce społecznej, aktywnie działającej w Social Mediach.

Głównym celem warsztatów była inspiracja do samodzielnej pracy redakcyjnej. Na zajęciach młodzi ludzie dowiedzieli się: jak pisać, żeby być widzianym i czytanym w Internecie, uczyli się analizować dobre/słabe posty i zdjęcia, poznali narzędzia służące promocji w radiu, telewizji i prasie.

Wybór Centrum Aktywności Społecznej jako miejsca warsztatów dziennikarskich nie był przypadkowy. Obiekt ten staje się centrum dialogu społecznego. Natomiast dziennikarstwo może być nie tylko zawodem, ale i postawą. Uczestnicy warsztatów, nawet jeśli nie zostaną w przyszłości zawodowymi dziennikarzami, będą o wiele bardziej świadomymi i aktywnymi obywatelami.

Tak na marginesie …… w trakcie warsztatów wyłoniła się liderka, która otrzymała „niebieskie okulary” zobowiązujące ją do zaangażowania młodych ludzi biorących udział w warsztatach do przeprowadzenia dowolnej inicjatywy społecznej w CAS.

Brawo Młodzi. Trzymamy kciuki za dalsze działania.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty