Wysublimowane brzmienia wiolonczeli i fortepianu, połączone z kameralnym charakterem koncertu, tworzą wyjątkową okazję dla miłośników muzyki klasycznej. W sobotę 9 września o godzinie 18.00 w pięknej przestrzeni Nowosolskiego Domu Kultury, artyści młodego pokolenia: Michał Balas i Mikołaj Woźniak zapraszają nas na wyjątkową podróż dźwiękową. Koncert, zorganizowany przez Polski Impresariat Muzyczny w ramach programu „Z klasyką przez Polskę”, obiecuje być arcydziełem muzyki klasycznej w najpiękniejszym wydaniu.
Zaklęte brzmienia klasyki
Występ Michała Balasa, utalentowanego wiolonczelisty oraz Mikołaja Woźniaka, wirtuoza fortepianu, to harmonijne spotkanie dwóch wyjątkowych artystów, których talent i pasja potrafią przenieść słuchaczy w inny wymiar. Wybór utworów ludzkiego geniuszu, takich jak Beethoven, Schubert i Debussy, gwarantuje nam niesamowite przeżycie artystycznego piękna i emocji.
Renesans Magazynu Solnego
Nie tylko koncert jest powodem do świętowania. Nasze Miasto odgrywa kluczową rolę w przywracaniu blasku kultury Magazynu Solnego. Współpraca z Fundacją Most The Most ukierunkowana jest na przywrócenie dawnej świetności, jednego z najstarszych budynków w Nowej Soli, któremu chcemy dać nowe życie. Projekt ten, nazwany „Nasz Zabytek”, nie tylko przywraca budynek do życia, ale również przyczynia się do ożywienia dziedzictwa kulturalnego miasta.
Fundacja Most The Most: Budowanie kapitału społecznego przez kulturę
Fundacja Most The Most to niezwykła inicjatywa, która podkreśla znaczenie wspierania kultury, dziedzictwa i współpracy międzypokoleniowej. Wierząc, że przeszłość jest kluczem do teraźniejszości, Fundacja angażuje się w ochronę i kultywowanie polskiej tradycji. Przywracając zapomniane miejsca do życia, Fundacja pokazuje, że każdy z nas ma moc wpływu na otaczający nas świat.
Zaproszenia do udziału w wyjątkowym wydarzeniu
Bezpłatne zaproszenia na ten wyjątkowy koncert będą dostępne od czwartku 31 sierpnia, w Wydziale Programowania i Promocji w siedzibie Urzędu Miejskiego (pokoje 105, 106, 107). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto się spieszyć, aby zdobyć swoje zaproszenie na tę kulturalną ucztę.
Szczególne zaproszenie kierowane jest do tych osób, które zaangażowały się w powodzenie konkursu Nasz Zabytek, poprzez swoją wiarę w sukces i oddanie dla nowosolskiej społeczności. To dzięki nim odrodzenie tego historycznego miejsca jest możliwe, a koncert Michała Balasa i Mikołaja Woźniaka jest nie tylko muzycznym świętem, ale również celebracją wspólnej pasji i wysiłku.
Wszystkich miłośników muzyki klasycznej oraz tych, którzy wierzą w potęgę dziedzictwa kulturowego, serdecznie zapraszamy na ten niezwykły wieczór artystycznej ekspresji. Wyjątkowe brzmienia i klimat Nowosolskiego Domu Kultury sprawią, że ten wieczór pozostanie w naszej pamięci na długo.