tekst uwaga na tle żółtym i fioletowym

7 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy Nowej Soli przystąpili do głosowania w wyborach samorządowych. Wybieraliśmy reprezentantów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz na Prezydenta Miasta.

Wyniki ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą (PKW) wskazują, że żaden z kandydatów na prezydenta nie osiągnął wymaganej większości, co skutkuje koniecznością przeprowadzenia drugiej tury wyborów. Najlepszy wynik w pierwszej turze osiągnęła Beata Kulczycka, zdobywając 44,18% głosów. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Jacek Milewski z wynikiem 25,47%, Daniel Roguski z 21,26% oraz Alicja Szymańska, która zdobyła 9,09% poparcia. Druga tura wyborów na prezydenta odbędzie się za 2 tygodnie, tj. 21 kwietnia.

Oprócz wyboru prezydenta, mieszkańcy Nowej Soli głosowali również na kandydatów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Lubuskiego. Pełne wyniki dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), która monitoruje i nadzoruje przebieg wyborów na terenie całego kraju.