Wprowadzenie nowoczesnych usług w administracji publicznej to krok w stronę większej wygody i efektywności dla mieszkańców. W Nowosolskim Urzędzie Miejskim od kilku miesięcy można korzystać z opłatomatu, który umożliwia szybkie i wygodne dokonywanie płatności za podatki, opłaty skarbowe, opłaty lokalne, użytkowanie wieczyste czy opłatę za posiadanie psa. To innowacyjne rozwiązanie znalazło swoje miejsce przy wejściu głównym do urzędu i stanowi prawdziwą rewolucję w procesie regulowania należności.

W jaki sposób działa opłatomat? Jeśli już posiadasz dokument z kodem QR, wystarczy zeskanować go za pomocą czytnika na opłatomacie. Następnie możesz wybrać formę płatności: gotówkową lub bezgotówkową za pomocą karty płatniczej. W przypadku braku kodu QR, opłatomat poprowadzi Cię krok po kroku przez proces płatności. Na panelu dotykowym urządzenia możesz wskazać, czy chcesz uiścić podatek, opłatę skarbową czy opłaty lokalne. Dodatkowo, możesz wybrać bardziej szczegółowe opcje, takie jak opłata za pełnomocnictwo czy wydanie zaświadczenia o niezaleganiu. System automatycznie wprowadza numer kont oraz opłaty ujednolicone, na przykład skarbowe. W przypadku opłat indywidualnych, konieczne będzie podanie kwoty do zapłaty. Poza tym, wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko, adres oraz dane, które będą niezbędne do prawidłowej identyfikacji należności.

Co istotne, korzystając z opłatomatu, nie poniesiesz żadnych dodatkowych prowizji. To ogromna korzyść dla mieszkańców, którzy mogą efektywnie regulować swoje zobowiązania bez obaw o dodatkowe koszty.

Jednym z atutów tego rozwiązania jest również jego dostępność. Opłatomat czynny jest w bardziej dogodnych godzinach, tj. w dni powszednie od 7.30 do 21.00. To oznacza, że teraz masz większą elastyczność w regulowaniu swoich płatności. Nie musisz spieszyć się do urzędu w tradycyjnych godzinach pracy, gdy masz dostęp do opłatomatu przez większość dnia.

Warto podkreślić, że opłatomat to nie tylko narzędzie ułatwiające życie mieszkańcom, ale także krok w kierunku modernizacji i unowocześnienia administracji publicznej. Dzięki takim rozwiązaniom, urzędy mogą poprawić swoją efektywność i usprawnić procesy obsługi obywateli.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące korzystania z opłatomatu, pracownicy Nowosolskiego Urzędu Miejskiego są gotowi, by służyć Ci pomocą. Możesz liczyć na wsparcie i profesjonalną obsługę, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże rozwiązać ewentualne trudności.