Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadejście jednego z najradośniejszych świąt – Wielkanocy. W tym wyjątkowym czasie, prezydent Nowej Soli Jacek Milewski wraz z radnymi miejskimi serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w sobotę 23 marca, na placu Odra Park, w godzinach od 15:00 do 19:00.
Co nas czeka podczas tego magicznego dnia? Przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele atrakcji, które z pewnością umilą czas i wprowadzą w świąteczny nastrój. Na miejscu będzie można uczestniczyć w gotowaniu tradycyjnego żuru wielkanocnego w wielkim kotle, którym oczywiście będziemy częstować. Ale to nie koniec kulinarnej uczty – zapraszamy również na pokaz pieczenia chleba wraz z degustacją.
Dla miłośników rzemiosła przygotowaliśmy kreatywna zabawę – warsztaty wyplatania koszyczków wiklinowych. Nie zabraknie też okazji do zdobienia jaj wielkanocnych metodą batiku oraz tworzenia palm, które dodadzą domowi wyjątkowego uroku świątecznego.
Na Jarmarku Wielkanocnym znajdziecie również stoiska, na których będzie można podziwiać i kupić wyjątkowe rękodzieła wykonane przez uczniów nowosolskich szkół średnich oraz prace z Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska z naturalnymi miodami z powiatu nowosolskiego oraz promocyjnego stoiska miasta, a także na wystawę prac ceramicznych. A dla miłośników atmosferycznego oświetlenia, przygotowaliśmy również stoisko ze świecami wykonanymi ręcznie, które doskonale wprowadzą nas w magiczny nastrój.
Jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń tego dnia będzie rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu na najładniejsze Eko-Jajo – mieszkańcy będą mieli okazję oddać swoje głosy na najbardziej kreatywne i ekologiczne jaja. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dla nowosolskich szkół podstawowych i średnich z powiatu nowosolskiego.
Organizacja tego wyjątkowego wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu instytucji i organizacji. Dziękujemy Powiatowi Nowosolskiemu, Nowosolskiemu Domowi Kultury, Nadleśnictwu Nowa Sól, Nowosolskiemu Kołu Pszczelarzy oraz MOSiR za ich wsparcie i zaangażowanie.
Jarmark Wielkanocny w Nowej Soli to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale także doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które na długo pozostanie w naszej pamięci jako niezapomniana świąteczna przygoda. Do zobaczenia na placu Odra Park, ulica Bawełniana 1.