Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski oraz dyrektor MOSiR Grzegorz Rogula, zapraszają w niedzielę 5 marca mieszkańców Nowej Soli oraz wszystkich gości, na otwarcie Hali Sportowo-Widowiskowej. Będzie to nie tylko okazja do obejrzenia hali, ale również do poznania klubów sportowych które działają w naszym mieście. Od godziny 15.00 do 18.30 będziecie mogli Państwo poczuć sportowego ducha Nowej Soli i sprawdzić gdzie Nowosolanie mogą rywalizować w grach zespołowych czy w niedalekiej przyszłości skorzystać z siłowni. Nowoczesna hala jest potrzebna przede wszystkim po to, aby upowszechniać sport, a także stworzyć szansę rozwoju talentów sportowych.
Podczas otwarcia na mieszkańców będą czekać różne niespodzianki: losowanie piłek sportowych, malowanie twarzy, fotobudka, popcorn i przywitają Was również “żywe” maskotki sportowe.
Szczegóły na plakacie
Podstawowe parametry hali sportowo-widowiskowej
budynek na planie prostokąta o wymiarach 58,51m x 48,025m; powierzchnia użytkowa całego obiektu 3 857,26 m2; wysokość zewnętrzna całego obiektu 16,87m; wysokość wewnętrzna hali od płyty boiska do konstrukcji dachu w najwyższym miejscu 14,35m, w najniższym miejscu 12,90m. W hali znajdują się boiska: do gry w piłkę ręczną, futsal 40x20m; do gry w koszykówkę 28x15m; do gry w siatkówkę 18x9m oraz widownia: na poziomie parteru trybuny mobilne 4 sztuki po 66 miejsc siedzących oraz 3 miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich – przy założeniu że wszystkie trybuny są wysunięte; na poziomie piętra trybuny stałe dla 529 widzów. Jest możliwość dostawienia dodatkowej widowni na około 700 miejsc. Łącznie w hali może przebywać 1500 osób. Halę budowała firma WPiP z Poznania.