Nowa Sól znalazła się na szlaku 22 miejscowości w Polsce, które odwiedzi Mobilna Strefa Zdrowia. 3 i 4 czerwca zapraszamy naszych mieszkańców na plac plenerowy nad Odrą przy Alei Wolności. Wśród bezpłatnych badań, które będą mogły wykonać osoby pełnoletnie, są między innymi USG płuc, spirometria, EKG, badania dermatologiczne, a także porady dietetyczne czy z zakresu fizjoterapii. Ponadto dostępne będą: mammobus, dentobus i krwiobus.
Projekt „Zdrowe Życie” został przygotowany we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Edukacji i Nauki, NFZ i PZU, przy współudziale Kancelarii Prezydenta RP. Patronat Honorowy nad projektem sprawują Prezydent RP Andrzeja Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda
Projekt jest efektem rekomendacji ekspertów prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia, podkreślających, że stan zdrowia Polaków po pandemii COVID–19 wymaga pilnej poprawy, a jedną z zasadniczych potrzeb na dzisiaj jest rozpowszechnienie profilaktyki zdrowia.
Elementem projektu jest Mobilna Strefa Zdrowia, w której wszyscy chętni mogą bezpłatnie i bez skierowania skorzystać ze specjalistycznych badań i konsultacji medycznych oraz dowiedzieć się o programach profilaktycznych i zdrowym stylu życia.
W strefie zdrowia znajdzie się również mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania. Zachęcamy nowosolanki kwalifikujące się do badania, aby już dzisiaj zapisywały się na wizytę pod nr telefonu 68 41 41 411.