Już niedługo w naszym mieście odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku – Święto Solan! Impreza rozpocznie się w piątek 16 czerwca i potrwa do niedzieli 18 czerwca, a w programie znajdą się liczne atrakcje dla mieszkańców i gości.
Tradycją Święta Solan jest korowód Solan (16 czerwca, start korowodu godzina 17.00), który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Żyj Zdrowo”. Korowód to nie tylko okazja do przemarszu pięknie udekorowanymi ulicami naszego miasta ale również do promocji zdrowego stylu życia. Z tej okazji, organizatorzy serdecznie zapraszają stowarzyszenia i kluby sportowe z Nowej Soli do wzięcia udziału w korowodzie Solan. W tym celu należy zgłosić swój udział np. mailowo: sekretarz@nowasol.pl. Ważne: grupy dzieci powinny mieć dorosłych opiekunów.
Ale to nie wszystko! Podczas trzech dni Święta Solan, na mieszkańców i gości czekać będą liczne atrakcje. Na scenie głównej wystąpią znani artyści: w piątek 16 czerwca:
Alicja Janosz dzieciom, Dawid Kwiatkowski, Fisz Emade Tworzywo. W sobotę 17 czerwca:
Wiktor Dyduła, Michał Szpak – Trasa: Jowiszja. W niedzielę 18 czerwca: De Mono i Lady Pank.
Święto Solan to także okazja do spotkania z przyjaciółmi i rodziną oraz do poznania nowych ludzi. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców i gości do przyjścia i spędzenia z nami tych wspaniałych trzech dni!
Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia i dołącz do nas na Święcie Solan w Nowej Soli!