W dniach 23-24 września miłośnicy ogrodów i przydomowych działek będą mieli okazję do odwiedzenia „Zielonych Ogrodów nad Odrą” – jesiennego kiermaszu ogrodniczego organizowanego przez Przedsiębiorstwo Sunrise we współpracy z Urzędem Miejskim w Nowej Soli oraz MOSiR Nowa Sól. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń miasta, cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców i gości.
Jak co roku patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Nowej Soli.. To dowód uznania dla pracy włożonej w organizację tego wydarzenia oraz zaangażowania w rozwijanie pasji ogrodniczej wśród mieszkańców. Dzięki wsparciu Gazety Lubuskiej, Tygodnika Krąg oraz Radia Zachód, informacje o kiermaszu trafią do jeszcze szerszej publiczności.
Główną ideą „Zielonych Ogrodów nad Odrą” jest zapełnienie luki, jaka istnieje w dostępie do różnorodnych sadzonek, krzewów i drzewek dla miłośników ogrodów oraz działkowców. Dla wielu osób przydomowy ogród to miejsce szczególne, gdzie mogą czerpać radość z kontaktu z naturą i realizować swoje pasje. Dlatego tak ważne jest, aby mieli dostęp do szerokiej gamy roślin i narzędzi ogrodniczych.
Na kiermasz zaproszeni zostali producenci nasion, ziół, kwiatów, krzewów, drzewek, sprzętu ogrodniczego oraz elementów dekoracyjnych do ogrodu. Będą także dostępne nawozy, środki ochrony roślin oraz produkty rękodzielnicze i regionalne przysmaki.
Kiermasz zostanie dodatkowo uatrakcyjniony konkursem na najciekawsze stoisko targowe. To doskonała okazja dla wystawców do zaprezentowania swojej kreatywności i oryginalności w wystroju stoiska oraz prezentacji oferowanych produktów. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni, a ich stoiska będą stanowiły atrakcyjne miejsce dla odwiedzających.
To nie koniec atrakcji! W niedzielę, na placu odbędzie się także Jarmark Staroci. To idealna okazja dla miłośników antyków i rzeczy z duszą. Będą tu można znaleźć unikalne przedmioty, które przeszły przez wiele pokoleń i kryją w sobie historię.
Godziny Otwarcia Kiermaszu
Sobota: 10.00 – 18.00
Niedziela: 9.00 – 16.00
Warto więc zarezerwować ten wrześniowy weekend na wizytę w Nowej Soli i uczestnictwo w „Zielonych Ogrodach nad Odrą”. To nie tylko okazja do zakupów, ale także możliwość czerpania inspiracji do własnych ogrodowych projektów. Przyjdźcie i dołączcie do społeczności miłośników zieleni!