zakład Lantmannen w Nowej Soli, przed zakładem trzy słupy z flagami reklamowymi firmy

Lantmännen Unibake, wiodący globalny dostawca świeżych i mrożonych produktów piekarniczych, kontynuuje inwestycje w Polsce i informuje o znaczącej rozbudowie swojej piekarni w Nowej Soli.

Lantmännen Unibake poinformował o rozpoczęciu kompleksowego planu inwestycyjnego o wartości ok. 40 mln euro, który przyczyni się do szybszego rozwoju firmy na rynkach europejskich, w tym w segmencie handlu detalicznego. Inwestycja obejmuje instalację nowej, szybkiej linii do produkcji wysokiej jakości pieczywa do hamburgerów i hot-dogów, montaż urządzeń do pakowania pieczywa na rynek detaliczny, a także znaczącą rozbudowę piekarni i powierzchni magazynowej w Nowej Soli.

Rozbudowa piekarni rusza niezwłocznie – jeszcze w styczniu tego roku, a rozpoczęcie produkcji pieczywa na nowej linii planowane jest na II kwartał 2022 roku.

  • Jestem dumny mogąc ogłosić naszą znaczącą inwestycję w dalszy rozwój Unibake, mówi Jan Hertz, Globalny Dyrektor Komercyjny Lantmännen Unibake. – Jesteśmy mocno zaangażowani we wspieranie naszych klientów i ich ambitnych planów wzrostu, co – wraz z dotychczasowymi sukcesami na rynku polskim i europejskim – stworzyło silny fundament do podjęcia decyzji o nowej inwestycji. To także dowód na to, że Unibake potrafi konsekwentnie realizować strategię wzrostu, pomimo trudnego klimatu biznesowego, z jakim mamy obecnie do czynienia, dodaje Jan Hertz.
  • Zakład w Nowej Soli to już dziś nasza największa i najnowocześniejsza piekarnia, wytwarzająca szeroką gamę pieczywa dla fast food, w różnych odmianach i rozmiarach. Jego rozbudowa jest naszą odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na tego typu pieczywo. Inwestycja zwiększy nasze moce produkcyjne, pozwoli nam jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów w sektorze gastronomicznym, a dodatkowo – rozpocząć ekspansję na rynku detalicznym, mówi Jacek Górecki, Dyrektor Zarządzający Regionu Polski i Węgier Lantmännen Unibake.

Nowa inwestycja Lantmännen Unibake przyczynia się też do rozwoju Nowej Soli i całego regionu, poprzez możliwość powstania nowych miejsc pracy. W tej chwili piekarnia w Nowej Soli zatrudnia ponad 150 pracowników, jej rozbudowa stworzy kolejnych 30-40 miejsc pracy. Zakład w Nowej Soli zaopatruje się w większość surowców na polskim rynku, dlatego inwestycja przełoży się też na szereg nowych pośrednich miejsc pracy u dostawców i kontrahentów.

  • Bardzo się cieszymy z kontynuacji inwestycji Lantmannen Unibake w Nowej Soli. To znaczący inwestor, tworzący wiele wartościowych miejsc pracy, a także firma od lat zaangażowana w rozwój naszego miasta i regionu, z którą świetnie nam się współpracuje. Rozbudowa i rozwój piekarni to także dowód na to, że Nowa Sól jest przyjaznym miejscem dla biznesu i doskonałą lokalizacją dla dużych inwestycji, powiedział Jacek Milewski, Prezydent Nowej Soli.

Piekarnia w Nowej Soli została oddana do użytku w 2018 roku. Obecnie na dwóch liniach produkcyjnych wypiekane są bułki do hamburgerów, hot dogów klasycznych (tzw. amerykańskich) i hot dogów w stylu francuskim (bagietka z wydrążonym otworem na dodatki). Piekarnia ma szerokie możliwości różnicowania bułek – m.in. poprzez stosowanie różnorodnych receptur, posypywanie (np. sezamem), nacinanie czy „glazurowanie” pieczywa (np. bułki brioche).

Lantmännen Unibake jest jedną z największych grup piekarniczych w Europie – posiada 34 piekarnie w 15 krajach. Firma zatrudnia ponad 6 tys. pracowników i dostarcza mrożone i świeże produkty piekarnicze na rynek detaliczny i gastronomiczny, w ponad 60 krajach na całym świecie.

W Polsce Lantmännen Unibake jest obecny od początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie produkcja odbywa się w dwóch zakładach – w Nowej Soli i Stanisławowie Pierwszym w gminie Nieporęt koło Warszawy. Spółka oferuje szeroki wybór różnorodnych wyrobów piekarskich, w tym pieczywo dla gastronomii – m.in. bułki dla fast food, bagietki do kanapek, bułki do zapiekanek czy panini. Lantmännen Unibake rozwija też linię produktów w kategorii zdrowego odżywiania oraz „gourmet” – np. pieczywo o podwyższonej zawartości błonnika, z kiełkami zbóż czy z płatkami owsianymi.

Klientami Lantmännen Unibake są w Polsce sieci restauracji szybkiej obsługi, duże sieci handlowe, sieci stacji benzynowych oraz sieci sklepów detalicznych. Oprócz podmiotów krajowych odbiorcami produktów są także klienci działający na kilkudziesięciu rynkach europejskich, a także na Bliskim Wschodzie czy w Azji.

Lantmännen Unibake Polska zatrudnia ponad 450 osób. W 2019 roku firma dostarczyła pieczywo o łącznej wartości ok. 300 milionów zł.

O Lantmännen Unibake
Lantmännen Unibake jest wiodącą międzynarodową firmą piekarniczą należącą do Grupy Lantmännen. Dzięki doświadczeniu w zakresie świeżych i mrożonych produktów piekarniczych, a także wysokiej jakości produktom i innowacyjnym rozwiązaniom, opartym na zrównoważonym podejściu i najwyższych standardach bezpieczeństwa żywności, dąży do uczynienia chleba i ciastek dochodowym biznesem dla swoich klientów z branży gastronomicznej i handlu detalicznego. Z siedzibą w Kopenhadze w Danii, Lantmännen Unibake prowadzi 34 piekarnie na całym świecie i prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach. Portfolio marki obejmuje szereg uznanych marek: Hatting, Schulstad, Schulstad Bakery Solutions, Schulstad Royal Danish Pastry, Bonjour i inne. Lantmännen Unibake osiąga obroty w wysokości 1,2 miliarda euro i zatrudnia ok. 6000 osób w ponad 20 krajach.
www.lantmannen-unibake.com
www.lantmannen-unibake.com/pl-PL/