Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Morozem. W tym roku Nowa Sól obchodzi nie jedno, ale dwa znaczące jubileusze – 460. rocznicę swojego istnienia jako osada oraz 280 lat od nadania mu praw miejskich. W hołdzie tym wyjątkowym podwójnym okazjom, Urząd Miejski przygotował niezwykły album, prezentujący najpiękniejsze zakątki miasta. Promocję albumu autorstwa Krzysztofa Moroza rozpoczęto wystawą kilkunastu fotografii, które można podziwiać na Placu Wyzwolenia w Nowej Soli. Z okazji 460-lecia Nowej Soli, wydano 460 egzemplarzy tego wyjątkowego dzieła.
W czwartek 16 listopada o godz. 16.00 w Bibliotece (Galeria pod Tekstem) odbędzie się spotkanie z autorem. Będzie to doskonała okazja do rozmowy o jego twórczości, inspiracjach i miłości do Nowej Soli. Tuż po spotkaniu każdy chętny będzie mógł kupić to przepiękne wydawnictwo.

Nowa Sól, której początki sięgają 460 lat wstecz, przekształciła się z niewielkiej osady w pulsujące miasto o bogatej historii. Rozwój miasta oraz jego ewolucja stanowią prawdziwie fascynującą opowieść. Jubileusz 460-lecia Nowej Soli oraz 280. rocznica nadania jej praw miejskich to wyjątkowy moment do wydania albumu, ukazującego to miasto w niezwykłym świetle. W codziennej gonitwie, w której zatracamy się w rutynie, często umykają nam piękne i wyjątkowe rzeczy, które są obecne w naszym otoczeniu. To te codzienności, te skrywane uroki i niuanse, których nie zauważamy na co dzień, artysta fotografik z Nowej Soli – Krzysztof Moroz- uchwycił w swoich zdjęciach.
Album ten to nie tylko kolekcja obrazów, to prawdziwe dziedzictwo miasta i jego kultury. Chcemy pokazać Państwu te miejsca, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwyczajne, ale które ukrywają w sobie niezwykłe piękno. Może Państwo te miejsca rozpoznają, ale może odkryjecie je na nowo, widząc je oczami artysty. To miejsca, które kryją w sobie naszą historię i dziedzictwo, a także naszą tożsamość.
460 lat Nowej Soli i 460 numerowanych albumów to zachęta do odkrywania piękna miasta na nowo. Album ten stanowi hołd składany naszej przeszłości, naszym tradycjom i historii oraz pięknemu otoczeniu, które nas otacza.
Z okazji tych ważnych jubileuszy serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Nowej Soli. Przyjdźcie, aby odkryć to miasto na nowo. 460 lat to nie tylko historia, to żywa tradycja i przyszłość, którą razem budujemy. Zapraszamy do naszego miasta, gdzie historia i współczesność splecione są w niesamowity sposób, tworząc wyjątkowe miejsce, które warto poznać i docenić.