Prezydent Jacek Milewski zaprosił na spotkanie artystki z pracowni ceramiki: Ewę Tyburcy z pracowni ceramiki Arlekin która znajduje się w Nowosolskim Domu Kultury, Natalię Sypniewską z pracowni ceramicznej przy Gminnym Centrum Kultury w Otyniu oraz Krystynę Betiuk z pracowni ceramiki w Nowym Miasteczku.
Z trzech pracowni wyszło przeszło 500 kafli, które zdobią główny hall nowosolskiej pływalni. Przez kilkanaście miesięcy wykonywało je wiele osób: dzieci, młodzież, artyści, seniorzy, słowem-każdy mógł zrobić je pod okiem fachowca. Były one szkliwione i wypalane w specjalnych piecach w Nowej Soli, Otyniu i Nowym Miasteczku. Pomysłodawczynią akcji była Anita Wietrzyńska z wydziału inwestycji nowosolskiego Urzędu Miejskiego. Ideą pokrycia ściany przez kafle na pływalni było podkreślenie lokalności – poprzez wspólne robienie kafli przez tak wiele osób, chcieliśmy podkreślić także lokalny i regionalny charakter obiektu, który ma służyć rodzimej społeczności.
Prezydent Milewski podziękował paniom, a także dyrektorom Nowosolskiego Domu Kultury Krzysztofowi Piotrowiakowi i Gminnego Centrum Kultury w Otyniu Krzysztofowi Gąsiorowi za zaangażowanie i wkład artystyczny.