Na zdjęciu plakat zapraszający na koncert Henryk Miśkiewicz Quartet w Nowej Soli

W związku z nowymi zaleceniami związanymi z pandemią wirusa SARS-CoV-2 oraz zmianą statusu na terenie całego kraju na „strefę żółtą”, wprowadzone zostaną (od 10 października 2020 roku) kolejne obostrzenia sanitarne, w tym ograniczenie ilości dostępnych miejsc na widowni do 25%.

W związku z powyższym Nowosolski Dom Kultury jest zmuszony zwrócić część biletów na koncert Henryka Miśkiewicza z zespołem sprzedanych przed wprowadzeniem „strefy żółtej”, które przekraczają narzucony limit 25% widowni.

W przypadku wydarzeń organizowanych w Nowosolskim Domu Kultury, gwarantujemy miejsca 61 osobom, które kupiły bilety jako pierwsze.

Z osobami, których bilety jesteśmy zmuszeni oddać, będziemy kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej i wiadomości SMS.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ – Henryk Miśkiewicz Quartet w ramach 2. Jazz Crossing Festiwal Zielona Góra – Nowa Sól – Sulechów

W wykonaniu kwartetu Henryka Miskiewicza i w jego aranżacjach usłyszymy tematy z kultowych polskich filmów, m.in.: 07 Zgłoś się , Wojna Domowa, PSY 2, Różyczka. Nie zabraknie muzyki filmowej Krzysztofa Komedy, ale też i nieco starszej z filmów niemych wytwórni filmowej z Bielska Białej z ciekawymi pozycjami takimi jak Odloty czy Oracz.

Na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać niezwykłe brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza, za które otrzymał w 2018 roku kolejnego MATEUSZA (prestiżową nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia). On sam wydał autorską płytę „Remembrances” z muzyką filmową wielkich światowych twórców. Stąd zrodził się pomysł na koncert z muzyka filmową w nowych aranżacjach lidera kwartetu jazzowego.

Henryk Miśkiewicz – saksofony i aranżacja

Wojciech Majewski – fortepian

Sławomir Kurkiewicz – kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja


Podczas wydarzeń organizowanych w Nowosolskim Domu Kultury obowiązują rozporządzenia i wytyczne właściwych Ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ze względu na zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2 na terenie NDK obowiązuje nakaz:

– zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy, odzieży lub jej części w które uczestnik ma obowiązek wyposażyć się samodzielnie,

– zachowania dystansu społecznego w stosunku do innych osób oraz personelu,

– dezynfekcji dłoni przed wejściem na teren NDK.

Udział w wydarzeniu jest dopuszczalny pod warunkiem:

– braku niepokojących objawów chorobowych (podwyższona temperatura, katar, kaszel …),

– braku kontaktu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 lub osobami przebywającymi na kwarantannie.

Obowiązek zachowania wolnego miejsca między osobami nie dotyczy opiekuna z dzieckiem poniżej 13 roku życia, opiekuna osoby niepełnosprawnej oraz osób z jednego gospodarstwa domowego.