16 lipca spotkanie z Barbarą Wysoczańską, autorką książki ,,Narzeczona nazisty” – największego odkrycia tego roku
W piątek 16 lipca o godz. 17.00 chcielibyśmy Państwa zaprosić do Ogrodu Sztuk na spotkanie z Barbarą Wysoczańską, autorką książki ,,Narzeczona nazisty”, której premiera odbyła się dosłownie kilka dni temu, 30 czerwca. Jest to pierwsza debiutancka powieść naszego gościa z gatunku książek historyczno-obyczajowych, o której mówi się już, że piękna i że to jedno z największych odkryć tego roku.
Współorganizatorem spotkania jest wydawnictwo Filia.
BARBARA WYSOCZAŃSKA…
…urodziła się w Nowej Soli (!) w 1980 r., obecnie mieszka w Zielonej Góry. Pasją jej jest historia, dlatego nic dziwnego, że na Uniwersytecie Zielonogórskim skończyła ten właśnie kierunek.
Miłośniczka dobrej literatury, muzyki i kina, do tego wrażliwiec kochający ludzi i życie. Prywatnie mama dwóch córek, od trzynastu lat pracująca w branży jubilerskiej.
,,NARZECZONA NAZISTY” – KRÓTKIE STRESZCZENIE
Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hitlerowskim fanatyzmem, który ogarnia całe Niemcy.
Na tle rosnącego w siłę nazizmu i niechybnej wojny w Europie, Hania i Johann zakochują się w sobie. Dziewczyna wkracza na niemieckie salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy…
Z czasem oboje zostają zmuszeni stoczyć moralną walkę o miłość, stojąc po obu stronach barykady.
OPINIE PIERWSZYCH CZYTELNIKÓW
„Przepiękna, cudowna, idealna. Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam. To będzie największe odkrycie tego roku!”
Justyna Chaber/ONA CZYTA
„Genialna. Powieść dla fanów ,,Słowika” Kristin Hannah. Ta historia pochłonie cię bez reszty. Nigdy jej nie zapomnisz.”
Magda Sobczak, Radio Pogoda