Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli odbyła się wyjątkowa uroczystość, która na zawsze zapisze się w historii tego miejsca. W obecności licznych gości, w tym także bratanicy poety Moniki Stachury, oficjalnie została odsłonięta tablica pamiątkowa z nową nazwą biblioteki: „Miejska Biblioteka Publiczna imienia Edwarda Stachury”.

Decyzja o nadaniu bibliotece imienia wybitnego polskiego poety Edwarda Stachury została podjęta w drodze głosowania przez czytelników biblioteki oraz zatwierdzona stosowną uchwałą przez Radę Miejską w Nowej Soli. Jest to wyjątkowy gest upamiętnienia jednego z najwybitniejszych twórców polskiej literatury, którego twórczość poruszała i nadal porusza serca wielu czytelników.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy Nowej Soli, ale także osoby z różnych środowisk, które chciały uczcić pamięć i dokonania Edwarda Stachury. Obecność bratanicy poety dodatkowo podkreśliła rangę tego wydarzenia, stanowiąc niezwykłą chwilę dla wszystkich zebranych.

Tablica pamiątkowa, którą dziś uroczyście odsłonięto, to symbol szacunku dla twórczości Edwarda Stachury oraz przypomnienie o bogactwie kultury literackiej, którą warto pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Dzięki takim inicjatywom kultura i literatura mają szansę na dalsze rozwijanie się, a czytelnicy mogą czerpać inspirację z twórczości mistrzów pióra jak Edward Stachura.