na pierwszym planie ogród sztuk miejskiej biblioteki publicznej, za nim budynek biblioteki. jest lato, świeci słońce. obok placówki znajduje się budynek biblioteki dla dzieci bibluś

Po półrocznej przerwie (z powodu pandemii i wakacji) w październiku ruszą kawiarenki językowe. Będzie ich pięć – rosyjska, niemiecka, włoska, angielska i hiszpańska. W listopadzie do ,,piątki” tej dołączą rozmowy w języku francuskim. Tym, którzy nie brali jeszcze udziału w naszych spotkaniach, przypominamy, że głównym celem kawiarenek jest przybliżenie kultury, zwyczajów i języka danego kraju. Prowadzone konwersacje są dostosowane do poziomu osób, które w nich uczestniczą. Spotkania odbywać się będą w Galerii pod Tekstem (a nie jak do tej pory w Czytelni Regionalnej), raz w miesiącu, czas ich trwania to godzina, od 17.00 do 18.00. Październikowy harmonogram językowych spotkań przedstawia się następująco:

  • 5 października (poniedziałek) – kawiarenka rosyjska
  • 6 października (wtorek) – kawiarenka niemiecka
  • 7 października (środa) – kawiarenka włoska
  • 8 października (czwartek) – kawiarenka angielska
  • 9 października (piątek) – kawiarenka hiszpańska
    Uwaga! Uczestników spotkań językowych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Soli w okresie epidemii covid-19.