8 października (piątek), od godz. 18.00 do 22.00 zapraszamy na Noc Bibliotek. Przez cztery godziny będziemy przed otwierać świat gier planszowych, pokażemy, że są one świetną rozrywką i doskonałym pomysłem na długi, ciemny jesienny lub zimowy wieczór. W piątek noc z planszówkami. Starsi zagrają w Gęś, młodsi rozwiążą bajkowe sudoku. Przy okazji pokażemy naszą Miejską Bibliotekę Publiczną.
Oto program piątkowej Nocy:

W Czytelni Regionalnej zagramy w… Gęś, w jedną z najstarszych gier planszowych, wymyśloną we Florencji w czasach Medyceuszów, w drugiej połowie XVI wieku. Specjalnie na tę okazję stworzymy planszówkę, której gracze będą musieli wykazać się wiedzą na temat działalności naszej Biblioteki. Będą używać pionków wydrukowanych specjalnie na tę okazję w technologii 3D, a jeden z nich powstanie w trakcie zabawy.

W Czytelni Głównej zaprezentujemy około stu planszówek, które posiadamy w naszych zbiorach. Opowiemy więcej o tych, które wśród naszych czytelników cieszą się największym powodzeniem, zareklamujemy też te, które naszym zdaniem są warte gry.

W Oddziale dla Dzieci Bibluś (od godz. 17.00) młodszych czytelników zachęcimy do otwarcia głów, logicznego myślenia i uruchomienia szarych komórek i wspólnie spróbujemy rozwiązać łamigłówkę sudoku.

Od Wypożyczalni Głównej do obu czytelni. Przy okazji pokażemy naszą Bibliotekę. Zajrzymy do miejsc, w których wcześniej nie byliście i opowiemy o rzeczach, które może Was zaskoczą.