Cieszymy się ogromnie, że Centrum Sportowo-Widowiskowe w Nowej Soli zostało uhonorowane prestiżowym tytułem „Lubuskiego Mistera Budownictwa” przez Lubuską Izbę Budownictwa. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane w ramach tegorocznej edycji konkursu, który docenił 24 obiekty w 6 kategoriach, wśród których aż 12 otrzymało wyróżnienia.

Dzięki temu wyróżnieniu nasze miasto staje się jeszcze bardziej rozpoznawalne na mapie Lubuskiego w kontekście rozwoju budownictwa. To także dowód na to, że nasza społeczność jest pełna pasji, pomysłów i zdolności do tworzenia nie tylko funkcjonalnych, ale również pięknych i innowacyjnych budowli.
Chciałbym serdecznie podziękować Lubuskiej Izbie Budownictwa za docenienie naszych osiągnięć. Dziękujemy za wyróżnienie naszych obiektów, które przyczyniły się do rozwoju naszego miasta i tworzenia wyjątkowej przestrzeni dla naszych mieszkańców
– uważa prezydent Jacek Milewski.

W trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Zielonogórskiej Palmiarni, podkreślono znaczenie postępu technologicznego w sektorze budownictwa. Zenon Bambrowicz, prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, zaznaczył, że wybór zwycięzców nie był łatwy ze względu na wyjątkowy poziom zgłoszonych projektów.
Warto również podkreślić, że Lubuskie nie tylko dostarcza imponujących inwestycji, ale także odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego polskiego budownictwa. Marszałek Elżbieta Anna Polak podczas ceremonii podkreśliła osiągnięcia regionu i jego wizję przyszłości. Rok wcześniej oddano do użytku aż 5855 nowych mieszkań w Lubuskiem, co dowodzi dynamicznego rozwoju sektora budowlanego.
Nie możemy zapomnieć o roli edukacji w kształtowaniu przyszłych budowlańców i architektów. Dzięki współpracy instytucji takich jak Uniwersytet Zielonogórski czy zielonogórska Budowlanka, Lubuski region może poszczycić się wykształconą kadrą specjalistów gotowych sprostać nowoczesnym wyzwaniom budownictwa.
Wszyscy wyróżnieni podczas gali Lubuskiego Mistera Budownictwa mogą być dumni ze swoich osiągnięć. Oto lista zwycięzców:
Budownictwo Mieszkaniowe Wielorodzinne:
P.B.O sp. z o.o. – „Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym Piwna 6AB” – za estetykę, wykończenie, zagospodarowanie terenu oraz detale dopasowane do historycznego otoczenia.
Elżbieta i Leszek Jarząbek sp. kom. – „Lisia Apartamenty” – za detale i wkomponowanie w istniejące osiedle.
FATTO sp. z o.o. – „Budynek mieszkalny Składowa 5a” – za innowacyjną architekturę, ponadczasowy design i przyjazną lokalizację.
Budownictwo Użyteczności Publicznej:
KTBS Zielona Góra – „Hala sportowa przy ZE nr 10” – za wyjątkowo zastosowane rozwiązania funkcjonalne oraz nowoczesną salę wielofunkcyjną, stanowiąc inspirację dla innych placówek edukacyjnych.
Gmina Nowa Sól – „Centrum Sportowo-Rekreacyjne” – za stworzenie nowatorskiego kompleksu dla miasta, który pełni rolę nie tylko sportową, ale także społeczną. Dodatkowo wyróżnia się innowacyjną konstrukcją, doskonale dostosowując się do różnorodnych funkcji.
Gmina Szprotawa – „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Szprotawie” – za kompleksową modernizację stadionu wraz z budową boiska piłkarskiego, skateparku wraz z oświetleniem i zagospodarowaniem terenu.
Adaptacje i Remonty:
Perbud sp. z o.o. – „Rozbudowa z przebudową specjalistycznego Centrum Medycznego Klinika Wiśniowa (Urolog) w Zielonej Górze” – za doskonałe wykonanie, staranne wyposażenie oraz precyzyjną adaptację do istniejącego budynku, z pełnym uwzględnieniem komfortu pacjentów, którzy pozostawali w nim przez cały okres prac modernizacyjnych.
Inne:
Zarząd Dróg Wojewódzkich – „Most w Milsku” – za bardzo ważną inwestycję przynoszącą korzyść dla całego województwa. Wyjątkowa konstrukcja tego mostu stanowi wyraz zarówno doskonałego projektowania, jak i praktycznej wartości dla społeczności.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz życzymy dalszych sukcesów w budowaniu przyszłości Lubuskiego!

Dzięki wyróżnieniu „Lubuskiego Mistera Budownictwa” mamy motywację do dalszego doskonalenia naszych projektów i inwestycji. Chcemy kontynuować rozwijanie Nowej Soli jako miejsca, które łączy nowoczesność z tradycją, funkcjonalność z estetyką, i które jest dumą dla naszych mieszkańców.
Raz jeszcze gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym projektom oraz osobom, które przyczyniły się do ich sukcesu
– dodaje prezydent Milewski.

zdj. hali: Fota z Drona