Trwają prace inwestycyjne w dzielnicy Pleszówek, które poprawią jakość życia mieszkańców poprzez nowoczesne i zrównoważone rozwiązania drogowe.

Inwestycja obejmuje przebudowę 12 kluczowych ulic, nadając im nowoczesny charakter zgodny z obecnymi standardami urbanistycznymi. Wykonywane są prace związane z przebudową istniejących zjazdów oraz budową ciągów pieszo-jezdnych, których nawierzchnię stanowić będzie trwała betonowa kostka brukowa. To nie tylko poprawi wygodę pieszych, ale także wpłynie pozytywnie na estetykę dzielnicy.

Wśród tych ulic znajdują się Wilcza, Graniczna, Nowa, Metalowca, Leśna, Odlewnika, Okrzei, Morelowa, Miodowa, Jedności Robotniczej, Współczesna i Różana.

W zakresie inwestycji nie zapomniano o kluczowych elementach infrastruktury miejskiej. Kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe oraz kanały technologiczne są nieodłącznymi częściami projektu. Dzięki nim, miejsce to stanie się nie tylko bardziej funkcjonalne, lecz również bezpieczniejsze dla wszystkich mieszkańców.

Prace na ulicach Wilczej, Granicznej oraz Nowej zostały zakończone, a ruch samochodowy został wznowiony. W bieżącym roku planowane jest zakończenie prac na kolejnych ulicach, takich jak Współczesna, Metalowca, Jedności Robotniczej i Różana. Trwają intensywne prace budowlane przy ulicach Odlewnika, Miodowej, Morelowej oraz Okrzei.