Przez wiele dni nasz powiatowo-miejski magazyn darów był centrum doraźnej pomocy humanitarnej dla naszych ukraińskich przyjaciół. Zaopatrzenie opierało się na darach ofiarowanych przez naszych mieszkańców, zakładach pracy, uczniach oraz miejskim budżecie. Wraz z rozbudową systemowego wsparcia (nadanie numeru PESEL, 300 złotych jednorazowego świadczenia, 500+ dla dzieci, świadczenia rodzinne itp.) wsparcie żywnościowe w Nowej Soli będzie zapewnione przez Polski Czerwony Krzyż, który tym samym przejmuje funkcję centrum pomocy humanitarnej w Nowej Soli.
Od wtorku 5 kwietnia po odbiór żywności oraz środków chemicznych obywatele Ukrainy mogą zgłaszać się do Punktu Pomocy Humanitarnej PCK ul. Wróblewskiego 3. Punkt będzie czynny w każdy wtorek i środę w godzinach 12.00-16.00 oraz w czwartek w godzinach 14.00-18.00.
Dary z magazynu przy ulicy Bohaterów Getta zostaną przekazane do magazynu PCK, który decyzją prezydenta Jacka Milewskiego, zostanie dodatkowo zasilony toną żywności kupioną przez Urząd Miejski w Nowej Soli.