W dniach 13-14 października, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo w Rakoniewicach, które zgromadziły 110 zawodników z 49 klubów. Wśród nich zachwyciła nowosolanka, Agata Pałka, reprezentująca barwy klubu Olimp Judo Team w Nowej Soli. Agata zdobyła złoty medal i tym samym została Mistrzynią Polski w swojej kategorii wagowej.
Agata Pałka już od najmłodszych lat pasjonuje się judo i poświęca wiele godzin na treningi, aby doskonalić swoje umiejętności. Jej zaangażowanie i determinacja zostały docenione podczas Mistrzostw Polski Młodzieży, gdzie stanęła twarzą w twarz z utalentowanymi zawodnikami z różnych zakątków kraju.
Trenerem Agaty jest doświadczony specjalista, Dariusz Giedziun, który wspiera i kieruje zawodniczkę, pomagając jej rozwijać umiejętności techniczne oraz budować silną mentalność niezbędną w judo.
Dzisiaj, w wyjątkowym geście uznania i wsparcia, Prezydent Jacek Milewski, Wiceprezydent Karina Jarosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko zaprosili Agatę Pałkę i jej trenera Dariusza Giedziuna, aby osobiście złożyć im gratulacje. Spotkanie odbyło się w atmosferze radości i dumy z osiągnięcia Mistrzyni Polski w Judo.
Prezydent Milewski wyraził swoje uznanie dla Agaty Pałki, podkreślając, że jej sukces to nie tylko indywidualna wygrana, lecz także powód do dumy dla całej Nowej Soli. Wiceprezydent Karina Jarosz podkreśliła znaczenie wsparcia dla młodych talentów sportowych oraz roli, jaką odgrywają trenerzy w ich rozwoju.
Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Petreczko, podziękował Agacie za reprezentowanie miasta na krajowym poziomie i wyraził nadzieję, że jej sukces zainspiruje kolejne pokolenia sportowców.
Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo w Rakoniewicach były niezwykle emocjonującym wydarzeniem dla wszystkich fanów tego sportu. Rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności prezentowany przez zawodników imponujący. Agata Pałka wyłoniła się z tego grona jako bezsprzeczna mistrzyni, zdobywając złoty medal i przynosząc dumę swojemu klubowi.
Sukces Agaty to inspiracja dla innych młodych judoków oraz dowód na to, że ciężka praca, poświęcenie i wsparcie ze strony trenera mogą przynieść znakomite rezultaty. Gratulujemy Agacie Pałce oraz całemu Olimp Judo Team w Nowej Soli i życzymy dalszych sukcesów na polskich i międzynarodowych arenach judo!