W tym roku chcemy przekonać do jazdy na rowerze i kręcenia kilometrów dla Nowej Soli jak największą liczbę osób! Stawka jest wysoka – od wygranej w tegorocznej edycji zależy to, czy puchar zostanie w naszym mieście i czy zachowamy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rozpoczęliśmy treningiem, który potrwa do 21 maja 2021. Ma on zmotywować nas do czerwcowego kręcenia, zapoznać i oswoić z aplikacją, wykształcić nawyk jej włączania. Dla pierwszych 30 osób z najlepszym wynikiem w treningu zabukowaliśmy już teraz rejs statkiem „Laguna”.
Ale to nie koniec atrakcji. W tym roku chcemy zaktywować wszystkich: i tych małych i tych dużych – kręcić może każdy! Dla najmłodszych rowerzystów przygotowaliśmy specjalny konkurs fotograficzny, w którym nagrodą będzie ultralekki rowerek biegowy marki Cruzee. Zdjęcie (wykonane przez osobę dorosłą lub dziecko) powinno być zapisem z rowerowego wypadu, a jego głównym bohaterem musi być dziecko – szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Konkurs trwa do 24 maja, a zdjęcia możecie przesyłać do godz. 12.00 w formie elektronicznej na adres mailowy: ie@nowasol.pl .
Zapraszamy do zabawy i wspólnego kręcenia dla Nowej Soli.