W sobotę 29 maja otwarto dla mieszkańców pływalnię, która z racji miejsca (dawny plac manewrowy PKS) nazywa się Pływalnia Kryta Solan. Jako pierwsi z pływalni skorzystali młodzi piłkarze z MKP Arka, którzy wygrali wejście na nowosolską pływalnię podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Towarzyszył im prezydent Jacek Milewski. Nowosolanie w sobotę i niedzielę chętnie przychodzili na pływalnię – wielu z nich zostało obdarowanych ręcznikami z logo pływalni.

Pływalnia Kryta Solan zlokalizowana jest przy ul. Zjednoczenia 19 w Nowej Soli. Główny basen ma 25m długości i 6 torów pływackich. Pływalnia prowadzi zajęcia z nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aquafitnesu oraz pływania sportowego.

Do dyspozycji klientów pozostaje również basen rekreacyjny z brodzikiem dla małych dzieci, dwie wanny jacuzzi i strefa SPA z sauną fińską i sauną parową (z powodu obostrzeń covidowych część SPA jest tymczasem nieczynna). Godziny otwarcia: 6.00 – 21.30, sobota-niedziela 8.00-20.30

Telefon na pływalnię: 68 352 41 21

e-mail: m.poltorak@mosir-nowasol.pl

Pływalnia oferuje kursy pływania dla dzieci. TUTAJ znajduje się szczegółowy cennik.

Budowa Pływalni Krytej Solan została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej-Pilotaż edycja 2017.