W środę 4 października na stadionie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli odbył się niezwykły sportowy event – VII Memoriał Tadeusza Cyplika. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promuje zdrowy tryb życia i rywalizację sportową, ale również upamiętnia postać wybitnego nauczyciela, pasjonata sportu i młodzieży, który odszedł od nas kilka lat temu.

Memoriał Tadeusza Cyplika to nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim okazja do uczczenia pamięci wyjątkowej osoby, która na stałe wpisała się w historię naszej społeczności. Był to nauczyciel oddany swojej pracy, z pasją wspierający młodzież w jej rozwoju, także w dziedzinie sportu.

W tegorocznych zawodach lekkoatletycznych wzięli udział uczniowie z nowosolskich i powiatowych szkół średnich. To moment rywalizacji, ale także integracji i wspólnego celebrowania sportu. Młodzi sportowcy, podobnie jak Tadeusz Cyplik, wcielają w życie wartości takie jak determinacja, wytrwałość i dążenie do celu.

Uroczyste otwarcie zawodów poprowadził wicestarosta nowosolski. W VII Memoriale Tadeusza Cyplika uczestniczyli także prezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko, radni miejscy i powiatowi oraz dyrektor MOSiR Grzegorz Rogula.

Memoriał Tadeusza Cyplika to moment, w którym wszyscy uczestnicy, zarówno zawodnicy, jak i widzowie, łączą się w jednym celu – uhonorować pamięć wyjątkowego człowieka i promować sport jako wartość, którą warto pielęgnować.

Dziękujemy za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie, które niesie ze sobą ducha sportowej rywalizacji i pamięci o nowosolskim nauczycielu. Niech Memoriał Tadeusza Cyplika będzie inspiracją dla nas wszystkich do dalszego rozwijania naszych pasji i wspierania młodzieży w ich drodze do sukcesu.